Skocz do zawartości
Camis

Transformacja energetyczna - OZE, Fit for 55, paliwa kopalne, ceny energii, limity CO2, samochody elektryczne

Rekomendowane odpowiedzi

@Paw79 bogaci i inteligentni robią biznes , dla mądrych to zrozumiałe , głupi straci i będzie jeszcze bronił swoich oprawców, co widzimy często nawet na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo jest głównym narzędziem wszelkiej maści komunistów osiągania ich celów! A jak wiadomo, zielony to niedojrzały czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam UE (czyli Niemcy) nakazała zburzyć elektrownię węglową w Ostrołęce. A po wybuchu wojny i zniszczeniu Nord-Stream sami włączyli stare, wycofane z eksploatacji elektrownie węglowe w miejsce jądrowych.

Po prostu silnemu wolno więcej.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o aferze ostrołęckiej o co tam chodziło i jak PIS przewalił prawie 1.5 miliarda pln praktycznie na kilka % realizacji projektu zanim zaczniesz pisać głupoty :E

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostrołęka to był bubel wręcz megalomania. Eksperci wypowiadali się jasno na ten temat. To żadna tajemnica a takie wrzutki o Niemcach to typowe gadanie obłąkanych.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sama megalomania jak budowa elektrowni jądrowej. Ale w jej przypadku pominęliśmy "partnerstwo w przywództwie" i zamówiliśmy ją bezpośrednio od Amerykanów, więc jest szansa że zostanie dokończona a nie zburzona czy zalana, jak w przypadku Żarnowca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Brak elektrowni jądrowej w Polsce to nasz wewnętrzny problem, który sami sobie zafundowaliśmy. Promowanie na siłę węgla by zrobić dobry PR wśród górników itp. Dlatego mamy to co mamy. To jest nasze niedbalstwo a nie jakieś siły nieczyste czy tam Niemcy.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My? Sprawdź kto wtedy był premierem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lokiju napisał:

Brak elektrowni jądrowej w Polsce to nasz wewnętrzny problem, który sami sobie zafundowaliśmy.

nie badz dzieckiem, jestesmy bardzo podatni na wplywy innych krajow i interes tych krajow w tej sprawie byl jasno okreslony przez same wladze np. niemiec

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co mi wyskakujesz z premierem? Ja ani razu w swoim wpisie nie wymieniłem żadnej partii politycznej. Mając na myśli, że sobie zafundowaliśmy mówiłem o nas jako kraju. 

Dzieckiem? Oczywiście, że jesteśmy podatni ale gdybyśmy chcieli to ta elektrownia już by stała i nikt by nam tego nie zabronił. To nasze "jakoś to będzie" do tego doprowadziło. Przeceniacie wpływy Niemiec i innych. 

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej ty jestes naiwny, przez to ze nasze wladze sa bardzo podatne na wplywy (roznych) krajow to mamy ogromne problemy z kontynuowaniem najwiekszych projektow dlugoterminowych i co przyjdzie nowa wladza to ona ma znowu "nowy pomysl"

jak to mowil Miller - Baltic Pipe byl projektem propagandowym XD inna wladza zrealizowala i tak w kolko

myslisz ze taki miller, tusk czy kaczynski sa az tak glupi? ja mysle ze nie ale maja pewne "koszty" ktore musza "zaplacic"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Andree napisał:

Taka sama megalomania jak budowa elektrowni jądrowej. Ale w jej przypadku pominęliśmy "partnerstwo w przywództwie" i zamówiliśmy ją bezpośrednio od Amerykanów, więc jest szansa że zostanie dokończona a nie zburzona czy zalana, jak w przypadku Żarnowca.

Przecież blok węglowy został praktycznie rozebrany, bo ustalono że będzie blok gazowy i na tym sprawa stanęła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Andree napisał:

Taka sama megalomania jak budowa elektrowni jądrowej. Ale w jej przypadku pominęliśmy "partnerstwo w przywództwie" i zamówiliśmy ją bezpośrednio od Amerykanów, więc jest szansa że zostanie dokończona a nie zburzona czy zalana, jak w przypadku Żarnowca.

Ja bym był ostrożny z taki deklaracjami zważając na sytuacje finansową Westinghouse...

Z Żarnowce sprawa jest bardziej skomplikowana. Jedna rzecz t protesty społeczne czy konflikty, także w ramach władz PZPR, ale druga strona medalu jest taka, że lata 80 w PRL to był ostry kryzys gospodarczy i niedobory wszystkiego tylko trochę maskowane centralnym sterowaniem cenami i gospodarką. I nowe władze odziedziczyły ten kryzys wraz z nowymi problemami związanymi z transformacją i upadkiem ZSRR, który wówczas był naszym największym partnerem handlowym zarówno jeżeli chodzi o import jak i eksport. A EJ to są drogie rzeczy, więc rezygnacja była dość logicznym krokiem.

20 godzin temu, Paw79 napisał:

Tylko trzeba pamiętać, że tu mowa o 2023 i przeciągnięciu o maks kilka lat 3 ostatnich niewyłączonych elektrowni. Na reaktywację niemieckiego atomu było już wtedy za późno. Łańcuchy dostaw, siatka podwykonawców, kontrakty - za dużo już z tego było powygaszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 209458 napisał:

Ja bym był ostrożny z taki deklaracjami zważając na sytuacje finansową Westinghouse...

Dla przypomnienia Westinghouse jest bankrutem, ich ostatnie budowy to albo wzrost kosztów o 100%, albo całkowite zaprzestanie prac, pozostawienie inwestora z długami. Do tego ich obecnym właścicielem jest fundusz którego jedynym celem jest pieniądz, nie liczmy na żadną partycypację, żadne transfery technologii, będą nas doić do upadłego.

6 godzin temu, Andree napisał:

i zamówiliśmy ją bezpośrednio od Amerykanów

Bardzo dosłownie bezpośrednio, już na 3 lata przed oficjalnym wyborem WH to ich technologia była po cichu wpisana w dokumentacje środowiskową i nie można było wybrać nikogo innego bez robienia papierów od nowa. Pod stołem poszła ogromna kasa dla bardzo wielu osób bo to na pewno nie był przypadek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@209458 no i katastrofa w Czarnobylu też nie pomogła... Do niektórych do dziś nie dociera, że te reaktory nie były konstrukcjami takimi jak w Czarnobylu. Z resztą, jeden z tych reaktorów jest w Finlandii i służy do celów szkoleniowych, drugi służył w podobnym celu w elektrowni na Węgrzech. Pozostałe zezłomowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2024 o 17:04, 209458 napisał:

Na mój laptop tez nie mam papierów, że ukradkiem nie oddaje energii do sieci. A baterię ma, więc w sumie mógłby jak nie patrzę

Twój laptop potrafi generować 230V? Błądzisz zaprawdę powiadam Ci :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

Twój laptop potrafi generować 230V? Błądzisz zaprawdę powiadam Ci :) 

Może potrafi, może nie, certyfikatu żadnego nie mam, że nie potrafi. A nawet jak nie generuje to chyba niezarejestrowany magazyn energii ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2024 o 15:25, adashi napisał:

Znasz kanał Madzia Boho

Kojarzę, ale oglądałem tylko wyrywki. Babka "nagania" oglądających ciałem i ubiorem na miniaturkach z tego zapamiętałem ten kanał :E

 

Co do cen energii to ciekawy materiał z UK, ogólnie polecam cały kanał. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, 209458 napisał:

A nawet jak nie generuje to chyba niezarejestrowany magazyn energii ma?

Czyli bateria w laptopie nie jest magazynem energii bo nie spełnia określonych w ustawie  "Prawo energetyczne" założeń o dostarczaniu energii do sieci. 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage, gdzie sa niemcy i francja jezeli chodzi o "park" samochodowy, a gdzie my, to powinnismy sie tylko cieszyc, ze EU zgodzila sie na taki, a nie inny scenariusz w naszym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten park samochodowy jest powiązany z zasobnością portfeli rodaków... Patrząc na sytuację ekonomiczną jaka się szykuje, to czeka nas stagnacja w tym temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Skok cen gazu od lipca. PGNiG tłumaczy, co kryje się za pismami do milionów Polaków

Od lipca rachunki za gaz wzrosną. Jeśli rząd nie wprowadzi osłon, Polaków czeka 45 proc. skok cen. PGNiG, które już teraz poinformowało swoich klientów o podwyżkach, tłumaczy w komentarzu przesłanym money.pl, co kryje się za pismami wysyłanymi do Polaków.

Największy dostawca gazu ziemnego na rynku krajowym, obsługujący ponad 7 mln klientów - PGNiG Obrót Detaliczny rozesłała do swoich klientów pisma, w których zapowiedziała podwyżki cen gazu w drugiej połowie roku.

Jak informowaliśmy w money.pl od 1 lipca, w zależności od grupy taryfowej, ceny gazu mają wzrosnąć od 45 proc. do 47 proc. Jeśli doliczymy do tego stawki dystrybucyjne, które również pójdą w górę, końcowy rachunek może być wyższy o średnio 50-60 proc. w porównaniu do stawek z 2022 roku.

Mimo że dzięki ochronie taryfowej część odbiorców przez pierwsze półrocze nie odczuwa podwyżek, rozesłane przez PGNiG Obrót Detaliczny zszokowały. Spółka w odpowiedzi na pytania money.pl wyjaśnia przyczynę rozesłania pism właśnie teraz.

https://www.money.pl/gospodarka/skok-cen-gazu-od-lipca-pgnig-tlumaczy-co-kryje-sie-za-pismami-do-milionow-polakow-7023107969428384a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camis wklejam link bo nie będę się powtarzał

Pierwsza część odpowiedzi.

Zatem nie wiem na jakiej podstawie rozsyłają pisma strasząc podwyżkami gdzie mają niezmienioną taryfę w URE. Może po prostu pisma dostają ci co zgodzili się na wyższe stawki podpisując umowę i tego nie doczytali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...