Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

Topowe modele pod koniec tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Daniel251 napisał:

czesc, nie sledze aktualnie rynku gamingowego, przymierzam sie powoli do zmiany sprzetu, aktualnie juz 4 rok siedze na rtx 3080 ryzen 5900x, jakie sa mniej wiecej przeslanki o nowych kartach graficznych i procesorach, kiedy mozna sie spodziewac premiery?

Zapakuj 5800x3d i 4090/5080 :D

Z drugiej strony trzeba poczekać na jakieś informacje, tak ostatnio sobie kminie, czy ewentualne 16GB w 5080 będzie spoko. Na tę chwilę jest ok ale jeśli ktoś zmienia co 2-3 generacje czyli 4-6lat, to nie lepiej będzie kupić 4090? Prawdę mówiąc, nie miałbym rozterki gdyby 5080 miała te 20GB, a mówiąc szczerze to wypadałoby by tyle miała. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartym kwartale będą desktopowe Zen 5 i RTX 5080. Oby nie poskąpili VRAMu, bo znowu będzie takie głupie ograniczenie. W tym momencie bym się jeszcze wstrzymywał z ewentualnym kupnem. Wiele zależy od monitora jakiego będziesz używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam tą 3080 10GB z tej pierwszego rzutu i w sumie wystarczył, w sumie fajnie, że pod koniec roku tylko też się boję że dadzą znowu w tym pierwszym modelu za mało ramu, celuję w RTX 5080 bo na najwyższą półkę zawszę mi szkoda pieniędzy :/ chociaż zakup 4090 w cenie 5080 też kusić będzie tylko znowu wymyślą jakąś technologię tylko do najnowszej serii i dupa :( druga sprawa mam dziwne wrażenie, że stare karty po premierze "magicznie" tracą wydajność, moja 3080 na premierę była super a teraz jak patrzę na jakieś benchmarki to wygląda kiepsko i nie wiem czy to faktycznie te nowe karty graficzne są takie mocne czy te stare wszyscy olewają raptem, podobnie było jak zmieniałem z GTX 1070 kupionego na premierę potem wyszły kolejne generacje i patrzę w te benchmarki i mówię nie ma mowy że moja karta jest taka słaba, ciągnęła mi wiedzmin 3 na fulla bez hairworks i miała więcej fps niż tam podawali :) ale może się nie znam.

więc raczej skłaniam sie ku RTX  5080 na premierę tylko się boję bo będę miał 3 monitory, ultrawide 3440x1440 32cale, drugi 27 cali 1440p i chcę dokupić 32 cale 4k monitor stricte pod gierki i streaming, i się wtedy boję że jak dadzą 16GB ramu w grafice to może być za mało do 4k :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dadzą tylko 16 GB do 5080, to znów będzie nieoptymalnie. 1070 miał 8 GB za $379 .... w 2016, przypominam.

Promują AI, a ono właśnie jak najwyżej RAMu potrzebuje. Przecież nie kupimy do domu Blackwell za $30K czy jeszcze więcej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą właśnie celowo przyciąć na RAM, żeby nie robić konkurencji dedykowanym układom do liczenia AI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję zwiększenie pamięci do 32GB tylko na 5090. Cała reszta najpewniej zostanie po staremu jeszcze przez jedną generację. Low end 8 GB, mid 12 GB i wyższa półka 16 GB. 

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, someI napisał:

Mogą właśnie celowo przyciąć na RAM, żeby nie robić konkurencji dedykowanym układom do liczenia AI.

Albo utną ram, żeby miko iż karta będzie wydajnościowo na poziomie 4090 albo ciut lepiej, to szybciej zdechła przez mniejszą ilość ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, someI napisał:

Mogą właśnie celowo przyciąć na RAM, żeby nie robić konkurencji dedykowanym układom do liczenia AI.

Jeśli wkrótce karty do AI będą zamykać się wyłącznie w przedziale od 160 do 256 GB, to gdyby 5080 miała 24 GB, a 5070 16 GB, wciąż byłoby to daleko mniej, więc czemu konkurencja. Poza tym to nadal ich karty, więc wciąż zarabiają, a niższa cena = większa sprzedaż (i lepszy PR).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2024 o 19:08, Thimedes napisał:

RTX 5080. Oby nie poskąpili VRAMu,

No ciekaw jestem jak to będzie. Jestem w tej kwestii pesymistą, szczególnie, że wielu użytkowników nie widzi problemu w ilości VRAM w takim RTX 4060Ti 8GB czy 4070Ti 12GB.

Także pesymistycznym tonem: obstawiam, że RTX 5070 będzie miał wydajność RTX 4070Ti i dostanie tyleż samo VRAM, czyli 12GB.

W dniu 20.05.2024 o 09:38, Thimedes napisał:

Jak dadzą tylko 16 GB do 5080,

... nie będę zaskoczony ... już nie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2024 o 16:07, T0TEK napisał:

Z drugiej strony trzeba poczekać na jakieś informacje, tak ostatnio sobie kminie, czy ewentualne 16GB w 5080 będzie spoko. Na tę chwilę jest ok ale jeśli ktoś zmienia co 2-3 generacje czyli 4-6lat, to nie lepiej będzie kupić 4090? Prawdę mówiąc, nie miałbym rozterki gdyby 5080 miała te 20GB, a mówiąc szczerze to wypadałoby by tyle miała. 

Topka nigdy nie była opłacalna, ja bym wziął 4080 i wymienił na 5080. Sprzedajesz z gwarancją, NV trzyma ładnie cenę (nie to co AMD) więc chyba nie takie złe wyjście. Branie 4090  perspektywą 3-4 lat może się odbić czkawką, bo nawet dzisiaj ta karta jest za słaba do 4K RT 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każda kolejna generacja będzie za słaba do RT/PT ;)

Edytowane przez sideband
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "90" dostanie 32GB to 80 pewnie 20-24 a niższe karty 16-20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5080 bedzie mialo szyne 256 bit wiec raczej pozostanie przy 16GB. No chyba ze dostanie 384bit w co watpie. Poza 5090 raczej zadna karta nie dostanie wiecej vram.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

niższe karty 16-20

5070/Ti pewnie dostanie 16GB, chociaż bym się nie zdziwił jakby walnęli 12GB. 

5060 zobaczy 16GB jak świnia niebo xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa raz z rzedu watpie, zeby nvidia rozdawala vram ;)  Do tego AMD nie bedzie zadna konkurencja i tam tez max co bedzie to tyle samo ile obecny gen ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, galakty napisał:

5060 zobaczy 16GB jak świnia niebo xD 

W 5060 będzie 8GB 😄, a w 5060Ti 12GB.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie nowa FIFA, będzie do niej nowy Dżifors. 😆:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże oni naprawdę chcą być jak Apple...

LaPQ8_.gif

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Keken napisał:

jakiś news, że nvidia będzie co rok a nie co dwa lata wypuszczać nową serię kart.

W takim razie nie opłaca mi się już brać 5090, jak mogę poczekać na 6090... A potem w sumie co za różnica. Poczekam na 7090! A może i do 8090 dam radę przetrzymać :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samych wypowiedzi Kurteczki nie wynika, że chodzi wyłącznie o GPU. Mam wrażenie, że gość miał na myśli coroczne, naprzemienne premiery GPU i CPU. Wówczas będą zachowane dwuletnie przerwy między generacjami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...