Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, TheMr. napisał:

Obecnie w Lidlu ludzie dostają po 5.5-6k brutto :E To już do średniej niewiele zostało

Nie tak nie wiele bo 8.4k średnia to dalej ~50% wyższe zarobki względem 5.5k.

W Lidlach w miarę płacą, ale z drugiej strony tam zapierdziel gruby mają. W żabkach u Janusza na franczyzie szczególnie w mniejszych miastach minimalna i z 2-3 stówki może pod stołem :E

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, lukadd napisał:

Nie tak nie wiele bo 8.4k średnia to dalej ~50% wyższe zarobki względem 5.5k.

W Lidlach w miarę płacą, ale z drugiej strony tam zapierdziel gruby mają. W żabkach u Janusza na franczyzie szczególnie w mniejszych miastach minimalna i z 2-3 stówki może pod stołem :E

Potwierdzam mam znajomych którzy wolą pracować w żabce za mniejsze pieniądze niż w Lidlu Biedronce czy innym Kauflandzie bo jest mniej roboty i nie ma takiego pośpiechu i zapierdzielu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"8,4 tys. zł to więc średnia wyciągnięta z zarobków jedynie 37,7 proc. Polaków". Średnia :E Płaca zagalopowała ponad inflację. 5-6k brutto zł to jest dobra wypłata nawet na teraz, w dwie osoby można już się fajnie utrzymać. Zapierdziel? Tak jak w każdej pracy w której nie masz wykształcenia. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@TheMr.

Z tym USA to Braun bredzi ale Anglicy wbili nam kilka razy nóż w plecy, można poczytać z różnych źródeł historycznych jakich to nam gwarancji udzielali Anglicy przed wojną i co z tego wyszło, a już szczytem była zdrada w Jałcie jak Sowieci zmienili strony i z wroga stali się przyjacielem 

Pod koniec II wojny światowej Polska znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Gdy gen. Władysław Anders poznał ustalenia konferencji jałtańskiej, zwrócił się do Winstona Churchilla z prośbą o rozmowę. Ten odpowiedział „Myśmy wschodnich granic Polski nigdy nie gwarantowali. Mamy dzisiaj dosyć wojska i waszej pomocy nie potrzebujemy” – usłyszał od brytyjskiego premiera.

Edytowane przez voltq
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, TheMr. napisał:

5-6k brutto zł to jest dobra wypłata nawet na teraz, w dwie osoby można już się fajnie utrzymać. Zapierdziel? Tak jak w każdej pracy w której nie masz wykształcenia. 

Ale nie bez powodu te lidle tyle płacą. Za mniej nikt by nie przyszedł. Nieraz widzę, że na taki przecież duży sklep tam 2-3 osoby zapierdzielają, kasy ogarniają, towary wystawiają na półki, odbierają w magazynie, do tego sprzątają itd. Gdzie w żabce czy innym małym sklepiku osiedlowym jedna osoba ma malutki sklepik.
W moim rodzinnym mieście na osiedlu jest groszek, malutki sklepik i tam mają na zmianie 2 pracowników prawie zawsze :E Może zarabiają trochę mniej niż w lidlu czy biedrze, ale pracę mają zdecydowanie spokojniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Camis napisał:

Skończ bo się ośmieszasz :rotfl:

Ale zamiast się śmiać może poproszę o rzetelne źródła. Bo akurat sam to sprawdzałem jakiś czas temu i sam się zdziwiłem, ale wśród wszystkich imigrantów we Francji albo Szwecji (nie pamiętam dokładnie o który kraj chodziło) 8% z nich miało konflikt z prawem. To więcej niż wśród rodowitych mieszkańców bo tam było z 3% ale to różnica 5%, a nie jakiś gigantycznych rozmiarów. Idą na świat obrazki chętnie wyłapywane przez prawaków, którzy to potem rozpowszechniają i każde przestępstwo budzi przerażenie i gniew. Dyskusja polega na wymianie argumentów a nie dawania buziek i tekstów personlanych @Camis Od Ciebie oczekiwałem trochę wyższego poziomu dyskusji. Trochę się zawiodłem. A jak jestem w błędzie to poproszę o źródło dotyczące statystyk ilu imigrantów popełniło przestępstwa na przestrzeni 2017-2023 licząc do ogółu imigrantów. Jak będą inne niż przytoczyłem to oczywiście się zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hubio napisał:

Bo akurat sam to sprawdzałem jakiś czas temu i sam się zdziwiłem, ale wśród wszystkich imigrantów we Francji albo Szwecji (nie pamiętam dokładnie o który kraj chodziło) 8% z nich miało konflikt z prawem. To więcej niż wśród rodowitych mieszkańców bo tam było z 3% ale to różnica 5%,

8% jest wyższe od 3% o 166%, więc przestępczość wśród imigrantów jest wyższa o 166%, a nie o 5%. Pisałeś wcześniej, że przestępczość wśród imigrantów jest wyższa  o kilka procent.

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, adashi napisał:

Ludzie chcą wzrostu poziomu życia. Zazwyczaj nie rozumieją albo ich to nie obchodzi, w jaki sposób jest to osiągane.

Nasz Minister MSZ - Radosław Sikorski doskonale to podsumował

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie teraz posłucham co ma do powiedzenia każda "mądrala", która się wypowiadała w tym temacie. A może uważacie, że zarówno Siewiera jak i Wipler się sprzedali obecnej koalicji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na przykład to, że trzeba było od razu postawić sprawę jasno, a nie pozwolić wierzyć, że zostali zgarnięci za strzały ostrzegawcze wobec agresywnych nachodźców.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukadd napisał:

Ale nie bez powodu te lidle tyle płacą. Za mniej nikt by nie przyszedł. Nieraz widzę, że na taki przecież duży sklep tam 2-3 osoby zapierdzielają, kasy ogarniają, towary wystawiają na półki, odbierają w magazynie, do tego sprzątają itd. Gdzie w żabce czy innym małym sklepiku osiedlowym jedna osoba ma malutki sklepik.
W moim rodzinnym mieście na osiedlu jest groszek, malutki sklepik i tam mają na zmianie 2 pracowników prawie zawsze :E Może zarabiają trochę mniej niż w lidlu czy biedrze, ale pracę mają zdecydowanie spokojniejszą.

Zależy od punktu. Znam Żabki w których pracy jest tyle ile Lidlu i w 5 osób się nie wyrabiają, i nie jest to centrum miasta czy drugiej żabki nie ma w pobliżu. Weźmiesz sobie Lidla gdzieś w Polsce wschodniej to też się nie narobisz a pensja ta sama. 
Handlowka ma akurat bardzo nierówny poziom, bo dużo zależy po prostu od miejsca. W mediaku czy euro też możesz wziąć sobie w galerii i dosłownie przeleżeć 8h to dostaniesz minimalną :) 

Lidle tyle płacą bo jakby płacili mniej to ludzie by po prostu się zwolnili, to już niezależnie od ilości pracy. Jak komuś chcesz zapłacić stawkę sprzed 5 lat w 2024 roku to po prostu cię wyśmieją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, voltq napisał:

 dochodzi powtarzanie błędów Pisu choćby z utrzymaniem zasiłków socjalnych na tak wysokim poziomie

Na początku 2024r. KO przeprowadziła niejawne badania jak zmieniło by się poparcie dla KO, przy hipotetycznym zmniejszeniu / zlikwidowaniu 800+ z np. z powodu trudnej sytuacji finansowej państwa. 
Jako bazę poparcia dla KO było 32% poparcia, wg badań po obniżeniu 800+ na 500+ poparcie KO spadło by do poziomu ~ 19.7%, a przy likwidacji całkowitego 800+ poparcie spadło by do poziomu ~ 11% + wysokie prawdopodobieństwo strajków Polaków, większych liczbowo niż strajki „czarnych parasolek”. 

Fajną puszkę Pandory utworzył PIS, a ty chcesz aby KO zlikwidował 800+ 

To masz od razu wymuszone (przez społeczeństwo), przyspieszone wybory i powrót PIS do władzy - przy ruszeniu 800+.

Edytowane przez kanon7
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ghostdog napisał:

Ja stawiam, że to będzie młody Płażyński. Ewentualnie Bogucki ze Szczecina. Robi szybką karierę, od nieznanego członka PiS do stołka wojewody, następnie został posłem a startował ze środka listy, kandydował też na prezydenta Szczecina. Często występuje w mediach i komisjach. Płażyński będzie mógł zagrać kartą ojca i lansować się na kandydata wszystkich Polaków. Jego ojciec był jednym z filarów PO, a syn teraz w PiS. 

Jakby kandydatem byl Siewiera (BBN) to kto wie czy na niego nie oddalbym glosu. Ale tylko na niego.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak konkretnie to społeczeństwo miałoby wymusić przyspieszone wybory? Mamcie osiemsetplusiary z bombelkami będą chodziły po przejściach czy jak?

Ukraińskie, czarne i ciapate osiemsetplusiary myślisz, że także by protestowały? A jaka masz intuicję, jaki procent osiemsetplusiar to Polki? Tylko bez googlowania poproszę.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płażyński bo może grać kartą, że ojciec był w PO i on będzie prezydentem wszystkich Polaków.

Poza tym ostatnio coś dużo ruskiego gówna. Nagle zaczęły wyskakiwać problemy z migrantami tak z kapelusza.
A z granicą to chyba nic nie wiemy. Chaos informacyjny. Ja dalej wierzę, w wersję, że migrant dźgnął polskiego żołnierza i wrócił na Białoruś nic więcej oficjalnie nie mówią. Tak czy inaczej żołnierze nie są od zabawy z tłumem. Od tego jest policja i należy im się zrozumienie za to co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie się musiał konkretnie Horała nagimnastykować żeby się wytłumaczyć z tej wypowiedzi w sądzie :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kanon7 napisał:

Na początku 2024r. KO przeprowadziła niejawne badania jak zmieniło by się poparcie dla KO, przy hipotetycznym zmniejszeniu / zlikwidowaniu 800+ z np. z powodu trudnej sytuacji finansowej państwa. 
Jako bazę poparcia dla KO było 32% poparcia, wg badań po obniżeniu 800+ na 500+ poparcie KO spadło by do poziomu ~ 19.7%, a przy likwidacji całkowitego 800+ poparcie spadło by do poziomu ~ 11% + wysokie prawdopodobieństwo strajków Polaków, większych liczbowo niż strajki „czarnych parasolek”. 

Fajną puszkę Pandory utworzył PIS, a ty chcesz aby KO zlikwidował 800+ 

To masz od razu wymuszone (przez społeczeństwo), przyspieszone wybory i powrót PIS do władzy - przy ruszeniu 800+.

Już na oko widać, że wyniki tego  badania są jakieś wyolbrzymione. Wystarczyłoby powiedzieć na co pójdą te pieniądze z 800+ zamiast klasycznego "pieniędzy nie ma i nie będzie" i wcale nie musiałoby to tak wyglądać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, TheMr. napisał:

Obecnie w Lidlu ludzie dostają po 5.5-6k brutto :E To już do średniej niewiele zostało. A to są zarobki bez żadnego wykształcenia i dla właśnie życiowo nieporadnych

Jednak 6k to dalej dość daleko do oficjalnej średniej.

Ja mam świadomość, że dzisiaj za minimalną nie trzeba pracować, bo robót lepiej płatnych jest bez liku i to bez specjalnych wymagań. Odnosiłem się jednak do mitycznej średniej, to o niej był temat. Dzisiaj pułap 5-6k brutto to właściwie taka norma na jakichś magazynach, produkcjach. 

 

5 godzin temu, TheMr. napisał:

5-6k brutto zł to jest dobra wypłata nawet na teraz,

No tutaj bym już polemizował. Jest to pieniądz, który pozwala żyć, ale żeby była to jakaś dobra wypłata? Można mądrze operując budżetem jakoś sobie tam żyć, ale bez przesady 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdunzdun

Za takie pieniądze (4100 netto) można skromnie żyć... przy rodzicach. W przypadku konieczności wynajęcia lokum potrzebny jest co najmniej współlokator, a najlepiej partner życiowy. Życie jest coraz droższe. Praca jest łatwo dostępna, kiedy jesteś mobilny, w praktyce masz auto, które już nie może być bez progów i jednak musi "jeździć, skręcać, hamować" i mieć przegląd. Do tego trzeba jakoś wyglądać, z sensem się ubrać, gdzieś pobywać. Generalnie trzeba sobą reprezentować coraz więcej nawet do najprostszych prac. Wymóg czasów. Inaczej możesz nie pić, możesz nie bić, możesz nie palić a i tak to wora z patologią zostaniesz wrzucony.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych płacach w marketach to nie wiem, czy tak jest wszędzie i w skali kraju, ale spośród znajomych którzy pracowali w takich miejscach to podstawa jest niewiele wyższa od minimalnej, a reszta to premia, która jest uzależniona np. od tego czy byłeś w ciągu ostatnich iluś tam miesięcy na zwolnieniu czy nie. Tak zwana premia frekwencyjna. Im lepsza frekwencja tym wyższa premia do jakiegoś ustalonego pułapu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 4100zł  x2 na rękę przeżyjesz i coś oszczędzisz jak juz masz mieszkanie i jakieś wozidło.

A tak samemu bez mieszkania to tak na przeżycie wystarczy bo mieszkanie 2500zł.

Druga sprawa nie wiem czy jest sens gadanie o dużych zarobkach w marketach bez napisania co i jak. Czy na zmiany, sobota, niedziela i to ciężka praca ale to u Themr normalne.

Edytowane przez Keken
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Keken napisał:

A tak samemu bez mieszkania to tak na przeżycie wystarczy bo mieszkanie 2500zł.

Czyli mało kto ma taki luksus, że ma mieszkanie od rodziców/spadku i samochód od rodziców ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości dlaczego większość Polaków domaga się rozdziału kościoła od państwa

Przekaz dla inteligentnych inaczej to mało powiedziane :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba wyborcy PiS-u (możliwe, że i również wyborcy Konfy, choć tu nie mam 100% pewności) są przeciwko definitywnego rozdziału kleru od wpływów politycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z dziesięciną to chyba szydera. Fajna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...