Skocz do zawartości
Gość kieros

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

@LeBomBdzięki za obszerną odpowiedź, ale jednak chciałem poznać zdanie hubio.

Argumenty przedstawione przez Ciebie są racjonalne, ale biorąc pod uwagę dawne wypowiedzi Tuska i narrację to ohh jakaż to zaszła przemiana. 

Ja się nawet z tego cieszę, pewnie w przeciwieństwie do Pani Holland, ale zwyczajnie nie kumam chwalenia Tuska, jeżeli PiS wszystko w temacie robił źle :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, zdunzdun napisał:

@LeBomBdzięki za obszerną odpowiedź, ale jednak chciałem poznać zdanie hubio.

Mój argument jest taki, że po co PiS w mediach i wszędzie ujadał na tych imigrantów? Tzn wiem, że chcieli uszczknąć parę % konfederacji, ale jednocześnie mieli w UE i na świecie opinię ksenofobów. A robi się jak Tusk. Wzmacnia płoty, a o imigrantach wyraża się dobrze :) Tak robią wszyscy. Trzeba mieć umysł studenciaka albo 14 latka żeby nie ogarniać zasad rządzących światem od stuleci :) No mamy jeszcze do tej grupki jeszcze i PiS :)  Walka o demokrację? Czasami także, ale najczęściej o ropę :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, wamak napisał:

@LeBomBNo właśnie jest taki problem, że nawet jak Żołnierz/SG widzi delikwenta z nożem jeszcze za granicą, to nie może strzelić, bo to by oznaczało zbrojny atak na Białoruś. Z kolei jak delikwent z nożem przekroczy granicę, to na obronę jest już za późno, co pokazała ostatnia sytuacja z ranionym żołnierzem. Może służby powinny być wyposażone w gaz pieprzowy?

Z tego co wiem to płot formalnie znajduje się w całości po polskiej stronie granicy. A co do strzelania to na X.com widziałem zdjęcie magazynka zaklejonego taśmą klejącą, za której zerwanie grożą strażnikom kary dyscyplinarne. Więc może lepiej rozdać pogranicznikom dzidy, żeby mogli się adekwatnie bronić przed dzikusami? Mogą nawet dziabać przez ten płot, bo jak napisałem stoi on w całości po polskiej stronie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo płot musi formalnie znajdować się po naszej stronie, ale pas graniczny po stronie białoruskiej nie uprawnia do strzelania czy innych działań bez konsekwencji. Nie możemy zastosować żadnych środków prewencyjnych czy konkretnej odpowiedzi na działania po drugiej stronie muru, bo jak napisałem, zostanie to odebrane jako atak na ich terytorium, co w konsekwencji skończy się bardzo źle. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB oni tylko czekają na to żeby jakiś polski żołnierz strzelił... To wtedy dopiero by na świecie rozgłaszali jacy to jesteśmy niehumanitarni, a do tego "napadliśmy" na ich kraj...

Ale jest XXIw. Co trzeba mieć w głowie żeby pisać o strzelaniu? Niech puszczają gaz usypiający z dronów, albo jakieś inne metody o których nawet nie mam pojęcia. Są setki sposobów zatrzymać tych cywilów-imigrantów.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech oni z gazami nie kombinują, bo znając "naszych" to by się sami potruli :szczerbaty:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze by chociaz ten mur podlaczyc do pradu ? :hmm:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby podczas stawiania muru, pociągnąć wzdłuż niego "fosę" czy z wodą czy z kolcami , taką na 5 metrów głęboka z przeciwskosem, albo zdychają w dziurze albo wracają do siebie. 

NALfpEp.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Melodyman napisał:

narzekac mozna w nieskonczonosc ale prawda jest taka ze ten mur okazal sie teraz zbawienny

Zbawienna to jest robota ludzi, którzy pilnują granicy, bo nie jest zbawiennym coś co nie działa. 

2 godziny temu, Melodyman napisał:

wystarczy zobaczyc nagrania gdzie zolnierz otarl sie o smierc i byl opatrywany na miejscu, nie wiem co by sie stalo gdyby natarlo na niego jeszcze 20 uzbrojonych w noze mezczyzn, powodzenia XDDDDDDDD

Wtedy napadliby na niego już na terenie naszego kraju, co dałoby możliwość odpowiedniej interwencji. 

2 godziny temu, Melodyman napisał:

bardzo zle dla kogo? XD

Tylko przypomnę choćby jedną istotną rzecz, że ani jedno ani drugie nie należy do NATO i ani jednemu ani drugiemu nie zależy na tym, żeby sprowokować NATO do ataku. Rosji i Białorusi zależy i jakakolwiek interwencja żołnierzy NATO na terytorium któregokolwiek z tych państw to wystarczający argument za wojną z NATO. Z tego samego powodu żaden kraj NATO czy UE nie wyśle żołnierzy do Ukrainy.

Edytowane przez LeBomB
Wyedytowane żeby nie cytować niektórych wpisów.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@LeBomB Melodymena to ja mam już dawno w ignorach 🤣 Czasami dla śmiechu poczytam co tam wypisuje :) Sam widzisz jak on nie ogarnia, (a to akurat osoby z konforusji powinny), że Żydzi na świecie mają taki extra bonus +100 za przeszłość i porównuje do Polski - no cóż? Ale nawet Izrael mimo tak ogromnego wpływu w opinii międzynarodowej boryka się coraz mocniej z krytyką (czy słusznie czy nie to już dyskusja na zupełnie inny temat).

Edytowane przez hubio
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, LeBomB napisał:

 

@Melodyman Białorusi zależy i jakakolwiek interwencja żołnierzy NATO na terytorium któregokolwiek z tych państw to wystarczający argument za wojną z NATO. Z tego samego powodu żaden kraj NATO czy UE nie wyśle żołnierzy do Ukrainy.

Jak rosja będzie chciała zaatakować, któreś z państw NATO to znajda sobie pretekst tak czy owak...

2 godziny temu, hwdp43 napisał:

To moze by chociaz ten mur podlaczyc do pradu ? :hmm:

Zwarcie by co chwilę na nim wywalało ;)

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość tego - urlop rozdany

A resztę tu zebranych proszę o spokój ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje, w sumie nawet pasuje do tego tematu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zabrany z granicy tym razem w stanie krytycznym. Ciekawe kiedy padną odpowiednie rozkazy od rządzących. Czytałem, że powrót do strefy buforywch upadł bo się mieszkańcy boją, że im interesy plajtną. W sumie dobrze rząd jest od tego żeby zapewnić ochronę granic państwa, a nie bawić się z emigrantami w chowanego między domostwami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Kolejny zabrany z granicy tym razem w stanie krytycznym.

Kolportujesz pisowskie brednie, wskaż źródło tych rewelacji. 

Jest ranny przebywa w szpitalu ale w stanie niezagrażaiącym życiu. Co potwierdziła sama Straż Graniczna na swoich profilach. 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.06.2024 o 13:51, LeBomB napisał:

Wtedy napadliby na niego już na terenie naszego kraju, co dałoby możliwość odpowiedniej interwencji.

Czekaj, czekaj, bo serio nie wiem, to ogrodzenie idzie równiutko po granicy, czy jest jednak nieco z naszej strony?

Jakiej KONKRETNIE interwencji?

Poza tym nie mamy tyle wojska, aby pokryć granicę bez ogrodzenia. Kto przechodzi to przechodzi a kto nie to nie.

Gdyby nie było płotu nie trzeba by było nikogo atakować, wystarczyłoby po prostu iść przed siebie korzystając z przytłaczającej przewagi liczebnej, tak jak to było na początku kryzysy migracyjnego.

Edytowane przez Suchy211
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Camis napisał:

Kolportujesz pisowskie brednie, wskaż źródło tych rewelacji. 

Jest ranny przebywa w szpitalu ale w stanie niezagrażaiącym życiu. Co potwierdziła sama Straż Graniczna na swoich profilach. 

Napisałem ten co nawet artykułami z faktu się podpiera 😅 jak jest wygodnie.

Jeżeli z mundurowym jest już lepiej to nic tylko się cieszyć.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2024 o 14:04, hubio napisał:

Żydzi na świecie mają taki extra bonus +100 za przeszłość i porównuje do Polski - no cóż? Ale nawet Izrael mimo tak ogromnego wpływu w opinii międzynarodowej boryka się coraz mocniej z krytyką (czy słusznie czy nie to już dyskusja na zupełnie inny temat).

Jakby Polska zrobiła to samo co zydzi w gazie to już byłyby większe sankcje nałożone niż na Rosję albo w ogóle by nam wjechali czołgami do Warszawy.

 

https://x.com/p0liniak/status/1798247670676644265?s=46
 

A kogo z forum tutaj przyłapali na wywiadzie? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Jeżeli z mundurowym jest już lepiej to nic tylko się cieszyć.

Nie jest lepiej tylko od samego początku nie był w stanie ciężkim / zagrażającym życiu.

To były tylko brednie z TV republika i z pisowskich kont trolii na X. 

Wskażesz więc źródło tych rewelacji?. 

 

ziiOnnI.png

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-06-03/incydent-na-granicy-ranny-funkcjonariusz-strazy-granicznej/

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Suchy211 napisał:

Czekaj, czekaj, bo serio nie wiem, to ogrodzenie idzie równiutko po granicy, czy jest jednak nieco z naszej strony?

Serio, teraz chcesz żeby rozpisywać się czy mur stoi równiutko na linii granicznej czy pół metra na naszą stronę? Jakie to ma znaczenie? Żadne, bo mur w tym momencie wyznaczył linię graniczną. 

13 godzin temu, Suchy211 napisał:

Jakiej KONKRETNIE interwencji?

Adekwatnej do zaistniałego zagrożenia.

13 godzin temu, Suchy211 napisał:

Poza tym nie mamy tyle wojska, aby pokryć granicę bez ogrodzenia. Kto przechodzi to przechodzi a kto nie to nie.

Gdyby nie było płotu nie trzeba by było nikogo atakować, wystarczyłoby po prostu iść przed siebie korzystając z przytłaczającej przewagi liczebnej, tak jak to było na początku kryzysy migracyjnego.

No dlatego napisałem, że bariera wymaga poprawy, bo ta obecna jest mało efektywna. Nie napisałem nigdzie że nie jest potrzebna, co próbujesz sugerować. Zwracam po prostu uwagę, że moim zdaniem płot został zrobiony po prostu metodą "na odwal się" by zainkasować kasę, bo wszystko poszło z pominięciem jakichkolwiek procedur wyłonienia wykonawcy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Suchy211 napisał:

Czekaj, czekaj, bo serio nie wiem, to ogrodzenie idzie równiutko po granicy, czy jest jednak nieco z naszej strony?

Idzie równiutko po naszej stronie i być może w małym obszarze pasie tzw ziemi niczyjej pomiędzy obiema granicami. Oczywiście na stronie białoruskiej nie ma :) To co dane państwo może robić a co nie w pasie międzygranicznym dokładnie opisuje prawo międzynarodowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, FataIity napisał:

Jakby Polska zrobiła to samo co zydzi w gazie to już byłyby większe sankcje nałożone niż na Rosję albo w ogóle by nam wjechali czołgami do Warszawy.

No, ale z tego co wiem to jak na razie mamy 1 rannego funkcjonariusza dzidą(!) (w sumie należy się zastanowić jakie oni mają szkolenia i czy tego nie dało się uniknąć) i teraz drugiego rannego, A NIE ATAK TERRORYSTYCZNY i porwanie młodzieży i dorosłych z festiwalu muzycznego! Część dziewczyn nawet 14-15 letnich została rozebrana i zabita. Ile ludzkich dramatów. Więc jak już porównujesz to porównaj również te aspekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...