Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Be ready guys :E

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gadanie czy deklaracja?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wii napisał:

Gadanie czy deklaracja?

Strategiczna dwuznaczność, Rosjanie grają w to od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruscy chyba sa w niezlej dupie. Mieli krotkie okienko zanim zaczna dochodzic pakiety z USA i jedyne co zdobyli to Ocheretyne i to przez blad ukraincow.

W sumie to tylko nasilili szturmy miesne. Za 4 tyg pojawia sie F16 i zacznie docierac "czeska paczka". Wiec powinno byc soczyscie.

Jak dla mnie to wlasnie jestesmy w punkcie zwrotnym konfliktu. To wcale nie oznacza upadku rosji czy zwyciestwia Ukrainy, ale mysle ze wiecej juz ruskie nie zdobeda terenu. Zaczna pewnie po cichu szukac rozejmu na ich warunkach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radziuwilk Ile było już punktów zwrotnych w tej wojnie? Tym razem Ukraińcy na pewno nie zatrzymają się na Moskwie, dzięki amunicji z "inicjatywy Czeskiej" przejdą przez Ural .... No tak, to ma sens...

  • Haha 2
  • Confused 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessa mocno bombardowana jest filmik jak płonie jakiś magazyn i jak zrzucono bombę kasetową na miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruscy chyba dostali rakiety z Iranu i to takie lepsiejsze, balistyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem ten atak na Odessę to przygotowanie do odcięcia dostępu Ukrainy do Morza Czarnego i ataku na Mołdawię. Macron zamiast kłapać pyskiem powinien rozmieścić swoje wojska w Mołdawii i pomóc przyłączyć Nadniestrze do Mołdawii. A następnie czym prędzej przyłączyć Mołdawię do NATO, zanim Rosjanie się pozbierają. Wtedy będzie można rozmieścić Patrioty w Mołdawii i objąć Odessę parasolem przeciwlotniczym/przeciwrakietowym.

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Keken napisał:

Odessa mocno bombardowana jest filmik jak płonie jakiś magazyn i jak zrzucono bombę kasetową na miasto.

Magazyn poczty, owszem. 

@Andree Dobranocka już dawno była, bo bajki opowiadasz. Powiedz mi, mój drogi strategu, jakim sposobem Rosjanie mają odciąć Ukrainę od Morza Czarnego? Tymi statkami transportowymi które Ukraińcy im 3 z 4 wysadzili? Helikopterami wjadą? Czy przejdą z marszu przez Dniepr bez żadnego mostu łączącego dwa odcinki?

 

Na TT pojawiła się ciekawa nitka, autor Ukrainiec, który jest mocno wkurzony jak Ukraińcy nie niszczą tego co powinni a zajmują się atakami na rafinerię ropy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Warto przeczytać :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz schematycznie, zamiast przedzierać się przez Dniepr, Rosjanie mogą uderzyć z Naddniestrza. Oczywiście najpierw muszą tam zgromadzić odpowiednie siły, ale mając panowanie w powietrzu jest to wykonalne.

Dlatego tak ważna jest likwidacja tej ruskiej kolonii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mają jak uderzyć z Naddniestrza. Gdyby mogli już dawno by to wykonali kiedy mieli na to siły. I w 2022 i w 2023 roku. Coś więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, Andree napisał:

Myślisz schematycznie, zamiast przedzierać się przez Dniepr, Rosjanie mogą uderzyć z Naddniestrza. Oczywiście najpierw muszą tam zgromadzić odpowiednie siły, ale mając panowanie w powietrzu jest to wykonalne.

Dlatego tak ważna jest likwidacja tej ruskiej kolonii!

Chyba śnisz, że Ruscy mogą uderzyć z Naddniestrza. Ukraińcy w sumie tylko na to czekają, bo bardzo chętnie by wykorzystali to jako pretekst do zajęcia tej marionetkowej półkolonii, co pozwoliłoby też na zluzowanie części sił stacjonujących w pobliżu i przerzucenie ich na wschód. I w sumie nawet Ukraińcy nie musieliby zostawiać żadnych sił okupacyjnych, bo kontrolę nad tym terenem oddaliby Mołdawii. 

 

Edytowane przez addept
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andree napisał:

Myślisz schematycznie, zamiast przedzierać się przez Dniepr, Rosjanie mogą uderzyć z Naddniestrza. Oczywiście najpierw muszą tam zgromadzić odpowiednie siły, ale mając panowanie w powietrzu jest to wykonalne.

Dlatego tak ważna jest likwidacja tej ruskiej kolonii!

Niewykonalne, po pierwsze Rosja nie posiada panowania w powietrzu, po drugie przerzucenie odpowiednich sił drogą powietrzną jest dla Rosjan logistycznie niewykonalne, praktycznie jedyny kraj potrafiący w szybki przerzut dużych sił drogą powietrzną to Amerykanie, a i oni by potrzebowali tygodni na taką operację, w miedzyczasie jak myślisz co robiłyby Ukraińskie siły w tamtym rejonie, bo na moje połączyli by nadniestrze z macierzą, a uwierz mi na słowo, że taka operacja jest zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach od bardzo długiego czasu i Ukraińcy są na to przygotowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pismaki jak zawsze swoje, raz tak, raz siak. A to oznacza po prostu, że mamy pat. Przynajmniej na razie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem ostatnio ilość czasu jaką Rosjanie potrzebują do zajęcia danego terytorium. Jest masakra. "Ciężkie" walki o Siewierodonieck zajęły półtorej miesiąca, w momencie kiedy Ukraińcom brakowało zachodniej techniki (początek wojny), a Rosjanie byli bardzo silni. Obecnie spod Awdijiwki żeby zająć Oczeretyne (przy błędzie UKR i znowu braku dostaw z zachodu) 3 miesiące, tracąc przy tym 3-4x więcej sprzętu i ludzi. Dla kontrastu, kontra w wykonaniu Ukraińców na Charków przejęła 12 tysięcy km2 w miesiąc. Rosjanie tym "wyłomem" osiągnęli sukces taktyczny, ale daleko do operacyjnego czy wymiernej korzyści w perspektywie następnych miesięcy. Zagrożenie okrążenie całego ugrupowania i zajęcie Chasiv Jaru jest, ale Ukraińcy dosyć ładnie się bronią. Sytuacja jest krytyczna ale stabilna, czyli jak zawsze przy ofensywie Rosjan. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytyczna ale stabilna, uczyniło mi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2024 o 16:33, Radziuwilk napisał:

Jak dla mnie to wlasnie jestesmy w punkcie zwrotnym konfliktu. To wcale nie oznacza upadku rosji czy zwyciestwia Ukrainy, ale mysle ze wiecej juz ruskie nie zdobeda terenu. Zaczna pewnie po cichu szukac rozejmu na ich warunkach.

Dla mnie nawet okej. Niech nawet zamrożą konflikt a kontynuują dostawy uzbrojenia. Ukraińcy zrobią najlepszą europejską armię i będą po dekadzie bardziej gotowi wejść do nato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, TheMr. napisał:

Magazyn poczty, owszem. 

@Andree Dobranocka już dawno była, bo bajki opowiadasz. Powiedz mi, mój drogi strategu, jakim sposobem Rosjanie mają odciąć Ukrainę od Morza Czarnego? Tymi statkami transportowymi które Ukraińcy im 3 z 4 wysadzili? Helikopterami wjadą? Czy przejdą z marszu przez Dniepr bez żadnego mostu łączącego dwa odcinki?

No ale nie uważasz, że warto by było teraz z tym coś zrobić zanim jeszcze ruscy nie są w stanie zareagować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Themr.2 czyli twoim eksperckim okiem zapewniasz nas że Rosja nie stanowi zagrożenia dla innych państw bo nie poradzi sobie z Ukrainą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Everyman napisał:

Dla mnie nawet okej. Niech nawet zamrożą konflikt a kontynuują dostawy uzbrojenia. Ukraińcy zrobią najlepszą europejską armię i będą po dekadzie bardziej gotowi wejść do nato.

Pauza jest tylko na rękę Rosji. Demokracje i biurokraci stracą zapał i chęci na dłuższe wsparcie, będzie to obciążeniem budżetów i zaczną się wymówki. Dodatkowo postawienie brygady na jakości i zasadach NATO zajmuje więcej czasu niż Rosjanom, a Rosjanie mają już gospodarkę i ludzi przestawionych. Chodzi właśnie o to żeby nie dawać Rosjanom szans na drugi oddech bo mają zadyszkę ktorej nie mogą się pozbyć. Rosja musi być pokonana na warunkach ukraińskich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...