Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
54 minuty temu, lukadd napisał:

Ogólnie mytśę, że w PCtach też powinniśmy iść z postępem i nie szczypać się z finansami. Cewki piszczą w 4090? Polecam spróbować listwę zasilającą eliminującą wszelakie zakłócenia za jedyne 2895 euro :E  czyli ~13k pln :E Wartość zestawu znacznie wzrośnie z taką listwą, a jak to będzie śmigać, może nawet dropy fps będą mniejsze :rotfl:

Kiedyś tu na forum, a zresztą nie tylko tu, przewijał się argument w stylu... 'Jak było cię stać na RTX 4090, to stać cię również żeby zapłacić 13k za listwę zasilającą' :E 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cichy45 napisał:

O, jest ta "optymalizacja" dla kart 8GB :E

 

Zużycie ramu mniejsze, za to FPS też mniejszy :E Ale pewnie po kolejnych 20 patchach naprawią. Po prostu złego patcha masz, mówię ci, innego patcha spróbuj bo różne są. 

0.1% zwiększony do 61 z 51 bądź 56, avg przycięty ale i tak powyżej 60 FPS przy mniejszym zużyciu VRAMu żeby zmniejszyć ewentualny stuttering. Nie mam pojęcia gdzie widzisz problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.05.2024 o 19:25, Isharoth napisał:

Kiedyś tu na forum, a zresztą nie tylko tu, przewijał się argument w stylu... 'Jak było cię stać na RTX 4090, to stać cię również żeby zapłacić 13k za listwę zasilającą' :E 

Aż tak to nie, ale znam "pacjenta" który kupił 4090 i szkoda mu kilkadziesiąt złotych na podpórkę :boink::rozga: 

Edytowane przez maras2574
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.05.2024 o 20:53, TheMr. napisał:

0.1% zwiększony do 61 z 51 bądź 56, avg przycięty ale i tak powyżej 60 FPS przy mniejszym zużyciu VRAMu żeby zmniejszyć ewentualny stuttering. Nie mam pojęcia gdzie widzisz problem. 

Problem polega na tym, że łatka obniżyła co prawda zużycie VRAM, ale razem z mniejszym zapotrzebowaniem na ten VRAM, wzrosły wymagania obliczeniowe, skoro fps spadł o 5%. Także coś za coś. Jak ktoś ma kartę z większą ilością VRAM, to ma wyższą wydajność na starszej wersji gry 🙂

Innymi słowy mówiąc zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znacie jakiegoś "janusza", ale powiedźcie mi co kieruje ludźmi którzy wystawiają 4090 founders za 10k "nowe"

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nvidia-rtx-4090-founders-edition?navCategoryId=260019

Kiedy na stronie nvidii bezpośrednio w tej chwili jest do kupna za 7749 :E

Szukanie frajera? To trzeba na prawdę liczyć na to że ma się olbrzymie szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecie to Allegro lokalnie, więc co można tam robić ? Pomyśl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 9.05.2024 o 09:12, cichy45 napisał:

ale powiedźcie mi co kieruje ludźmi którzy wystawiają 4090 founders za 10k "nowe"

tak jest nie tylko z gpu, ze wszystkim, a już na pewno elektroniką, ludzie nie ogarniają, że wychodzą cały czas nowe lepsze produkty, ceny się zmieniają itp., kompletnie się na tym nie znają, Stilgar nawet robił filmiki, że tak samo rynek używanych monitorów, a TV to już w ogóle jakiś żart, ludziom się wydaje, że coś jest warte więcej niż faktycznie jest, kompletnie nie mają pojęcia.

Edytowane przez szefons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na Reddit ostatnio widziałem wątek, w którymś ktoś pisał, że wysłał do naprawy swojego RTX 4090 od Ausa i serwis Asusa naprawę wycenił mu na sporo więcej niż cena nowej karty 😄 Więc kto wie, może te na aukcjach to karty poserwisowe?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@RyszawyGruba imba. Pełna odklejka.

 

Edytowane przez Kelam
  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tym Asusem. Właśnie dziś natrafiłem na to.

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h8zmr0ufcl0d1.jpeg

 

Co myślicie? :E Ja moją mam od około miesiąca a już czuję że to grat.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy45 Zakupić top gpu na samym początku i problem z głowy. Można 2 lata poużywać, jeśli kogoś stać. Kupić dwa miesiące przed premierą najdroższą kartę z schodzącej serii za cenę podobną jak na starcie lub niewiele mniejszą, no cóż, mało rozsądne. Takie gadanie jest przed każdą nową serią kart, kupić teraz, nie kupić. Widzimy się z takimi samymi komentarzami i filmami za dwa lata przy serii RTX 6XXX.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cichy45 napisał:

Co myślicie? :E Ja moją mam od około miesiąca a już czuję że to grat.

Śmiesznie się czyta takie komentarze, TOP karta - grat. Nawet jeśli to schodząca generacja. A karty z niższych półek z tej generacji to już nie są gratami? 🤣 Na wielu forach iT również zagranicznych czytam podobne komentarze. I dotyczą one tylko modeli TOP. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ponad rok temu swojego Liquida za 9.5k. Jestem absolutnie usatysfakcjonowany z zakupu i życzę sobie takich zakupów więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony z mojej 4090-tki. Mam nadzieję, że następny jej właściciel (jesienią) też będzie usatysfakcjonowany.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, blubaju napisał:

Śmiesznie się czyta takie komentarze, TOP karta - grat. Nawet jeśli to schodząca generacja.

Przepraszam, to był sarkazm :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że rupieć bo koledzy twierdzacy że rupieć właśnie z przyszłości wrócili.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinnej rozgrywce w RDR 2, ustawione 2940MHz @ 1.05V. Ciekaw jestem inncyh 4070S, jak wypada moje chłodzenie w porównaniu do innych modeli.

hotspot.jpg

 

Edytowane przez ShaDow_Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdr 2 słabo wygrzewa GPU , do tego to słaby tytuł do  testu stabilności. Bez undervoltingu po godzinnej rozgrywce mam 59 stopni max 1000  rpm  na 4070 ti PNY . Przetestuj kartę np w Dying light 2 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Metro Exodus i tam dobiłem do 67*, pewnie to też kwestia tego że niedawno dołożyłem kartę dźwiękową, która w jakimś stopniu może blokować przepływ powietrza, oraz pewnie też to że teraz mam 4* cieplej w pokoju. Karta też po moich ustawieniach bierze około 280W, więc zachowuje się bardziej jak 4070Ti.

Edytowane przez ShaDow_Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktore metro testowales?? rozumiem, ze EE z Wlaczonym RT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić stable diffusion z silnikiem tensorrt. To mi wrzuciło 622 waty na RTX 4090, żadna inna gra ani aplikacja mi tyle nie wycisnęła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...