Skocz do zawartości
kanon7

Polskie największe inwestycje (CPK, elekt. atomowe, Izera, fabryka Intel’a itp.) realizowane i planowane

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na budowie lotniska CPK zapanowała samowolka. Ziemię które rolnicy sprzedali spółce są nielegalnie uprawiane przez okolicznych rolników którzy jeszcze się nie sprzedali. Między rolnikami toczy się walka o to kto pierwszy zasieje kukurydzę na wolnym polu 🤣

Moje byłe działki już są obsiane a kto zasiał tego nikt nie wie. :E

 

Edytowane przez DjXbeat
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DjXbeat żeby zaraz nie okazało się, że ci rolnicy to jacyś znajomi tych co prowadzili te postępowania i tam będzie tylko pole. Ciekawe co by było jakby zgłosić, że teren jest użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem ale susza + niedopałkov i będzie się ładnie chajcowało :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeBomB napisał:

@DjXbeat żeby zaraz nie okazało się, że ci rolnicy to jacyś znajomi tych co prowadzili te postępowania i tam będzie tylko pole. Ciekawe co by było jakby zgłosić, że teren jest użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem :D 

Jeden to ten wielki strajkujący przeciw CPK starszy Pan, którego nazwiska nie będę podawał a drugi to mój były sąsiad :E

Moje pole od drogi jest zarośnięte bo 2 lata nie było w ogóle uprawiane ale 30m dalej już jest kukurydza obsiana. Specjalnie dalej żeby z drogi nikt nie widział 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do czasu zbioru posiadacza samoistnego (w dobrej wierze) można cmoknąć w pompkę, ale po wszystkim ma przywrócić grunt do stanu poprzedniego (chyba nawet tego nie musi robić). Posiadacz w złej wierze w najgorszym razie nic nie traci, bo ma prawo do zwrotu nakładów. Też bym orał i siał, choć taki system jest chory. Świadomie zawłaszczasz rzecz i jeszcze nie ponosisz w związku tym ryzyka większego niż wyjście na 0.

Pytanie jak trudno jest udowodnić złą wiarę?

Moim zdaniem taki stan prawny to czysty dowód na bandyckie państwo. To właściciel działki powinien mieć prawie wszystkie karty a nie prawie żadnych i jego pozycja powinna być nadrzędna. To wchodzący umyślnie czy nie powinien się podporządkować, choć nie twierdzę, że powinien być zupełnie zez praw (przypadek w nieumyślny/w dobrej wierze, inaczej jest to po prostu złodziej).

Edit: Z jednej strony ci rolnicy na pewno wiedzą, że to nie ich, z drugiej pewnie nie jest tak łatwo udowodnić komuś, że nie jest kretynem. Właściciel (Skrab państwa czy ktoś tam) powinien wytoczyć powództwo o wydanie rzeczy i zażądać wypłaty wynagrodzenia za użytkowanie tych pól. Nie w tym, (bo może rolnikom jednak uda się udowodnić że są kretynami i "nie wiedzieli") to w przyszłym sezonie, bo nie wiadomo kiedy CPK ruszy i tak, a po co pole ma stać puste.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda. Jak nie będzie CPK to gdzie ja będę lądował moim samolotem. Ostatnio Duda twierdził że w przyszłości będzie mnie stać na samolot, a jak lotniska nie będzie to kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jutro ogloszenie decyzji w sprawie CPK. Tusk jest na tak i ma lotnisko byc budowane, termin oddania to 2032-2035.

Pozyjemy, zobaczymy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co teraz pisowskie trolle poczną, główny argument im zostanie wytrącony z rąk :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest środa i póki co cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak cisza? Konferencja była o 13. Tusk powiedział, że budowa CPK zależy od koalicjantów w postaci PSL i P2050. Dokładne plany rozbudowy CPK, linii kolejowej i innych elementów będą zaprezentowane do końca czerwca.

Czyli zostało powiedziane tyle, że nic nie zostało powiedziane :E 

EDIT:

Jakieś podsumowania są: Rząd wie, ale na razie nie powie. Znamy kulisy zamieszania w sprawie CPK (msn.com)

Edytowane przez RimciRimci
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

03.06.24 zostało wszczęte postępowanie o wydanie decyzji lokalizacyjnej więc decyzja zapadła o kontynuowaniu inwestycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2024 o 17:03, DjXbeat napisał:

03.06.24 zostało wszczęte postępowanie o wydanie decyzji lokalizacyjnej więc decyzja zapadła o kontynuowaniu inwestycji. 

CPK będzie kontynuowane :)

Czyli na dziś dzień - jedna elektrownia atomowa i zmodernizowane CPK.

Teraz czas na porty i samochód elektryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, RimciRimci napisał:

CPK będzie kontynuowane :)

Już na początku czerwca było wiadomo jak napisałem o postępowaniu o wydanie decyzji lokalizacyjnej. W zeszłym tygodniu pierwsze osoby dostały od wojewody pismo z wywłaszczeniem na podstawie specustawy i mają 3 miesiące na opuszczenie zajmowanych lokali i gospodarstw. Z tego co się dowiedziałem dzisiaj mają ponownie uruchomić program dobrowolnego wykupu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, AndrzejTrg napisał:

NIech oni się nie ośmieszają(a sorry u nich to standard)... kolej w Polsce leży i kwiczy...

Zależy gdzie. U nas na Śląsku leci przebudowa węzła katowickiego. Inwestycja na kilka lat za grube $$$. A już teraz KŚ jeździ sprawniej niż IC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

CPK dalej budowane.

- idea i projekt lotniska CPK w Baranowie bez zmian (35 mln pasażerów rocznie z możliwością rozbudowy)
- pierwsze samoloty mają odlecieć w 2032r.
- kolej zmieniono na "igreka" dużych prędkości
- pociągi mają jeździć 320 km/h do Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Gdańska
- projekt kolei 100 minut - z Warszawy do Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Gdańska
- linia torów kolejowych będzie po trasach istniejących
- pilna rozbudowa Okęcia i Modlina
- po 2032r. Okęcie przyjmie formę lotniska wojskowo / dronowego - do wykorzystania służb, wojsk a nie cywilnych lotów
- LOT będzie miał 55-60% obłożenia CPK


PS. Zastanawia mnie ta kwestia: "lotnisko w Baranowie zostanie lotniskiem krajowym."
Co to zmienia na plus / minus w kontekście CPK, że będzie to lotnisko krajowe? Nie umiem nigdzie  doczytać szczegółów...

Edytowane przez kanon7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, RimciRimci napisał:

Teraz czas na porty i samochód elektryczny.

Teraz to myśmy już powinni wiedzieć, gdzie będziemy budować 2gą elektrownię atomową i planować 3cią.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camil666 jeśli będzie jedna do 2040 to sukces. Powinniśmy to budować 2 elektrownie na raz aby mięć pokryte 80% zapotrzebowania i wtedy można zamykać elektrownie węglowe bez stresu. Jednocześnie wszędzie brakuje kasy, NFZ potrzebuje ogromnego załatania budzetu a kasa z socjalu, która rozwiązała by  strategiczne problemy dalej leci do darmozjadów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kanon7 napisał:

PS. Zastanawia mnie ta kwestia: "lotnisko w Baranowie zostanie lotniskiem krajowym."
Co to zmienia na plus / minus w kontekście CPK, że będzie to lotnisko krajowe? Nie umiem nigdzie  doczytać szczegółów...

Ja to rozumiem jako kwestie finansowania - nie bedzie zagranicznych inwestorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fatality

Ja nie uważam, że mamy zbyt wysokie wydatki socjalne. Uważam za to, że są źle ukierunkowane. Pewnie możnaby przekierować część środków np. na ochronę zdrowia, ale to będzie kropla w morzu, skoro w najbliższych trzech latach zabraknie ok 160mld w samym NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że 20mld dla deweloperów to nie jest kropla w morzu 160mld tylko całkiem solidne 12.5% a to tylko planowany dodatkowy socjal zupełnie pomijając obecny.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o obecnych świadczeniach, a nie pomysłach, które prawdopodobnie nawet nie wejdą w życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, offensive napisał:

Ja to rozumiem jako kwestie finansowania - nie bedzie zagranicznych inwestorow.

Dla inwestora zaplanowano udział na poziomie 8 mld zł, dokładnie taki sam jak za czasów PiSu.

6 godzin temu, kanon7 napisał:

PS. Zastanawia mnie ta kwestia: "lotnisko w Baranowie zostanie lotniskiem krajowym."
Co to zmienia na plus / minus w kontekście CPK, że będzie to lotnisko krajowe? Nie umiem nigdzie  doczytać szczegółów...

Nic, to oczywiste że tak się stanie, w Polsce mamy dwa typy lotnisk - krajowe i uzupełniające je regionalne. Obecnie jedynym lotniskiem krajowym jest Okęcie, pozostałe to porty regionalne. Wraz z otwarciem portu w Baranowie i przejęciem ruchu to ten port przejmie rolę wiodącą. Bardziej semantyka niż rzeczywiste znaczenie.

6 godzin temu, kanon7 napisał:

- pociągi mają jeździć 320 km/h do Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Gdańska

No nie, tyle mają jeździć po Ygreku. Do Krakowa "tylko" 250km/h.

6 godzin temu, kanon7 napisał:

- linia torów kolejowych będzie po trasach istniejących

No nie, zarówno Ygrek, jak i CMK północ będą w większości po nowym śladzie. Tu coś się komuś pokićkało.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grillowania PiSowksiego cepeka ciąg dalszy. Lotnisko miało być otwarte w 2028 roku, a wraz z nim miało być gotowe 3/4 Ygreka po którym jeździł by pociągi. Na kocie. Albo za gagarinem, o tak:
0VWyodF.jpeg

Dlaczego? Ponieważ wg tych samych planów przyłączenia poszczególnych odcinków do sieci energetycznej zaplanowano w większości na lata 2029-2030. Propaganda, propaganda, propaganda.

WQzmRZW.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tencent też udupił System Shocka 3 w fazie rozwoju.
    • Przejęcie praw do marek, części doświadczonych pracowników (całe kolorowe woke poleciałoby na zbity pysk, pan Kińczyk nie będzie się ... - chyba, ze dla PR jakieś pozory zachowa), silników gier, kontaktów biznesowych, otwarcie na zachodni rynek dzięki ukryciu się za zachodnią marką (Motorola, Philips, Volvo, wymieniać dalej?)
    • Te nowoczesne tematy tak szybko się nie skończą. Wystarczy zobaczyć jak długo trwa to w Disneyu, czy tam Marvelu, już kilka lat wrzucają totalne crapy. Dochodzi do tego jeszcze wieloletni developing gier. Tak więc w tej generacji nie nastawiałbym się na jakieś większe zmiany w sony.
    • Moim zdaniem nie jest aż tak źle. Jak spojrzysz na wyniki sprzedaży to zobaczysz, że Horizon Forbidden West sprzedało się znacznie gorzej niż Horizon Zero Dawn czyli gracze nie nabrali się kolejny raz na płaskiego open worlda a co za tym idzie chyba nie jest aż tak źle z tymi fanami PlayStation.
    • Akurat czepianie się o oczyszczalnię to akurat głupota moim zdaniem. Akurat oczyszczalnie prawie zawsze się buduje w nisko położonych miejscach, bo ścieki słabo płyną pod górkę. W związku z tym zawsze sa jednymi z pierwszych zalanych obiektów przy powodziach. Jeszcze się taki nie urodził, co by coś mądrzejszego na to wymyślił. No ja też się zgadzam, że działania Bodnara jako ministra sprawiedliwości wydają się jakieś takie nieskładne. O ile jako RPO działał całkiem nieźle, to jakby stanowisko ministra go trochę przerastało. A dymisja już były np. Sienkiewicz i nic się z tego powodu nie stało wielkiego. Tylko proszę nie Giertych! On się nadaje, żeby w mediach jechać po kaczorze, jak kiedyś Niesiołowski, taka jakby trochę bardziej elokwentna wersja Pawłowicz. Ludziom się to podoba. Ale ministrem już kiedyś był i nie wspominam tego dobrze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...