Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Kris194 napisał:

Co jak co ale część Polaków naprawdę zapomniała czym jest demokracja i ta upartość ze strony Lewicy mnie naprawdę mocno irytuje. W skrócie, ma być tak jak chce dany obóz i wuj. Prawo powinno uwzględniać interesy i poglądy wszystkich grup a najlepsza moim zdaniem jest metoda małych kroków.

Już ich nie usprawiedliwiaj. To prawo aborcyjne jest jakimś islamem i śmiechem na sali. Takie same cyrki będą wobec związków partnerskich, które należą się nam jak psu buda. Ba, tam nawet Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce zmianę przepisów, żeby nie dyskryminować danych grup.

Nasza klasa polityczna to kpina. PSL to w ogóle chyba jest przeciw dla zasady, bo nawet wśród ich wyborców było duże poparcie dla zmian. Po prostu wszystkich olali z własnych, prymitywnych pobudek.

Nie potrafimy przegłosować rzeczy, które powinny wejść w życie 10 lat temu. To jakiś żart.

13 godzin temu, Kris194 napisał:

Nawet nie skomentuję, wam to się chyba dyktatura marzy a nie demokracja...

Ale co ma dyktatura do tego, że PSL blokuje podstawowe zmiany? Karamba, jeżeli demokracja nie potrafi darować kobietom rodzenia mutantów i innych martwych płodów, to jak to świadczy o państwie i całej klasie politycznej? Wszystkie sondaże pokazywały, że większość społeczeństwa CHCE zmian. Myślałem, że demokracja powinna reprezentować wolę OBYWATELI, a nie leśnego dziadka Sawickiego, który jest toxiciem.

13 godzin temu, Kris194 napisał:

Kompromisem nazywasz narzucanie komuś własnych poglądów i zmuszanie do tego żeby zagłosował jak ty chcesz? Czy wam się oby przypadkiem sufit na łeb zwalił?

A ja cały czas przypominam cyferki sondażowe. Skoro politycy olewają ludzi/wyborców, to powinni zrobić papa. 

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 2
  • Confused 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSL zrobił tu dobrą robotę. Ale zrobił by jeszcze lepszą wychodząc z koalicji. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zdzisiu napisał:

PSL zrobił tu dobrą robotę. Ale zrobił by jeszcze lepszą wychodząc z koalicji. 

Czasy okradania spółek skarbu państwa się skończyły. Znajdź se uczciwą pracę, Zdzisiek.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, lukadd napisał:

A to na Białorusi czy Ukrainie nie pracują? Harują jak woły i nic z tego nie mają. Bez mocnych sojuszników gospodarczych i kasiory na inwestycję ta praca jest mało co warta.

Wszystkie kraje bloku wschodniego które weszły do Unii się rozwinęły. Te co nie weszły i nie chciały, Ruscy ich pilnowali jak Białoruś czy Ukraina doskonale widać jak sobie radzą :E Nie trzeba wiele wyobraźni, aby zrozumieć jak Polska skończyłaby bez Unii i bez Nato. Ruskie wpływy i przekupieni przez nich nasi politycy by nas zjedli. Skończylibyśmy jak Białoruś pod Ruskim butem, albo co gorsza jak dzisiaj Ukraina, gdyby zachciało się nam fikać :E.

Byliśmy już pod ruskim butem do 1993 roku i to logiczne że but amerykański jest lepszy od ruskiego , nawet sam Putin obawia się NATO, pozwolił aby Ukraina wstąpiła do UE ale nie chce się zgodzić na wstąpienie do NATO 

Najważniejsze to stawiać na siebie , sojusz sojuszem ale w 1939 roku dowiedzieliśmy się ile są warte sojusze ,  my niestety cały czas wysługujemy się innym a Polak w Polsce jest na ostatnim miejscu nawet zwierzęta są wyżej w hierarchii 

Przecież my nadal mamy ruskich sługusów jako naszych polityków, niedawno towarzysz Miller czy Cimoszewicz reprezentowali nas w parlamencie europejskim a wcześniej w sejmie polskim , teraz mamy takich ludzi jak towarzysz czarzasty jako wicemarszałek sejmu i to głosami PiS przeszedł ten człowiek w poprzednim sejmie aparatczyk komunistyczny funkcyjny w PZPR, to o czym ty piszesz ? , nawet myślenie niektórych ludzi na tym forum jest sowieckie i bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę 

Edytowane przez voltq
  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Człowiek Legenda napisał:

Giertych pieprzy głupoty w tym momencie i stara się przykryć swój fundamentalizm w tej kwestii za rzekomą argumentacja prawną. On doskonale wie, że depenalizacja aborcji miała mieć właśnie ten skutek - tj. Że nie będzie przepisów karnych pozwalających na ściganie za wykonanie czy pomocnictwo w aborcji. Brak modyfikacji przepisów z ustawy o planowaniu rodziny prowadziłby do tego, że dalej lekarze nie mogliby wykonać legalnego zabiegu aborcji poza bardzo nielicznymi przypadkami. Więc np NFZ nie mógłby tego opłacać. Ogólnie więc zmiana nie miała być duża, ale jednak by nas wypychała że średniowiecza. Z tego powodu dziwię się że pslowcy nawet tego nie potrafili zaakceptować. Natomiast Giertych niech nie udaje, że chodzi o jakość legislacji, a nie o jego osobiste poglądy.

Mnie się nie chce wierzyć w wyjaśnienia Giertycha. Przede wszystkim Polska 2050 była za, a oni nie mieli tak lewicowego kursu.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Kamiyan napisał:

Już ich nie usprawiedliwiaj. To prawo aborcyjne jest jakimś islamem i śmiechem na sali. Takie same cyrki będą wobec związków partnerskich, które należą się nam jak psu buda. Ba, tam nawet Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce zmianę przepisów, żeby nie dyskryminować danych grup.

Nasza klasa polityczna to kpina. PSL to w ogóle chyba jest przeciw dla zasady, bo nawet wśród ich wyborców było duże poparcie dla zmian. Po prostu wszystkich olali z własnych, prymitywnych pobudek.

Nie potrafimy przegłosować rzeczy, które powinny wejść w życie 10 lat temu. To jakiś żart.

Ale co ma dyktatura do tego, że PSL blokuje podstawowe zmiany? Karamba, jeżeli demokracja nie potrafi darować kobietom rodzenia mutantów i innych martwych płodów, to jak to świadczy o państwie i całej klasie politycznej? Wszystkie sondaże pokazywały, że większość społeczeństwa CHCE zmian. Myślałem, że demokracja powinna reprezentować wolę OBYWATELI, a nie leśnego dziadka Sawickiego, który jest toxiciem.

A ja cały czas przypominam cyferki sondażowe. Skoro politycy olewają ludzi/wyborców, to powinni zrobić papa. 

europejski trybunał również nakazał zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce bo to również dyskryminacja , poprzedni Tusk robił to co słuszne, dziś ten sam Tusk zachowuje się jak Morawiecki bis

Żebyś stwierdził naprawdę demokratycznie czy czegoś chcą obywatele to musiał byś robić za każdym razem referendum bez progu udziału , wtedy głosujesz na tak lub nie lub zostajesz w domu i podejmujesz decyzję że inni mają zdecydować 

Znów jakieś dziwaczne myślenie , fanatyków KO i PiS 

Edytowane przez voltq
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  To jest kwestia "wiary" tylko dla lewicowych szurów ;)

  

11 godzin temu, Element Wojny napisał:

Oj się lewusy wkurzą....

Dwa razy przeczytałem bo to jakiś niepojęty poziom orki na lewicy i ich żukowskiej okładce.

Ale tam się musi palić w lewicy że sam Giertych (KO) ich totalnie miażdży.

Lewica to totalny wrzód na d.. w tym rządzie.

 

Ten fragment mnie rozbawił:

Cytat

Sprawę podniosłem bardzo późno bo dopiero w środę na prezydium klubu i spotkałem się wczoraj z adwokatkami, które były ekspertkami na komisji. Gdy przedstawiłem moje pierwsze wątpliwości (co do dożywocia za aborcję) usłyszałem, że prof. A. Zoll b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego, autor komentarzy do kodeksu karnego i wielu publikacji na temat Konstytucji i prawa karnego jest powszechnie uznawany za osobę skompromitowaną i nikt nie będzie go traktował poważnie bo wydał wyrok, który ekspertki krytykują. I że w związku z tym żadna prawica w przyszłości nie może przyjąć takiej interpretacji ich propozycji, bo przecież byłoby niesłuszne. Uznałem więc, że dalsza rozmowa z tymi młodymi i sympatycznymi, ale bardzo pewnymi siebie prawniczkami, nie ma sensu.

Laleczki sobie uznały że profesor jest scancelowany więc się nie liczy :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

  

9 godzin temu, Człowiek Legenda napisał:

ale jednak by nas wypychała że średniowiecza

To lewicowy brak poszanowania demokracji wpycha nas do średniowiecza.

Edytowane przez kubikolos
  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, voltq napisał:

Europejski trybunał również nakazał zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce bo to również dyskryminacja , poprzedni Tusk robił to co słuszne, dziś ten sam Tusk zachowuje się jak Morawiecki bis

Ja tego nie kwestionuję, zresztą również jestem oburzony nierównym wiekiem emerytalnym. Tusk natomiast nie chce tego ruszać, bo ostatnia próba źle się skończyła dla PO.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sabaru napisał:

Ziobro niby taki chory i umierający, a tym czasem.

A tymczasem napisał post. Jaki związek ma to z jego stanem zdrowia?

44 minuty temu, kubikolos napisał:

Dwa razy przeczytałem bo to jakiś niepojęty poziom orki na lewicy i ich żukowskiej okładce.

Ale tam się musi palić w lewicy że sam Giertych (KO) ich totalnie miażdży.

Lewica to totalny wrzód na d.. w tym rządzie.

Żukowska to jest akurat najgorsze, co się mogło Lewicy przytrafić. Ta pani po prostu nie potrafi w politykę, zniechęca do siebie ludzi, ubliża im, publicznie używa wulgaryzmów, to jest ciekawe jak taka osoba może być przewodniczącą klubu parlamentarnego i kogokolwiek poza samą sobą reprezentować. Ale on skoro wszystkim w Lewicy to pasuje, to znaczy że całe to towarzystwo nadaje się jedynie do zaorania.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, voltq napisał:

Nie wiadomo co byśmy mieli ,.wiadomo jedynie że dobrobyt pochodzi z pracy

To wroc pamiecia do lat 90’tych i przelomu milenium, jak to bylo z ta praca, jakie bezrobocie bylo i jaki temat najczesciej byl poruszany u Jaworowicz. Bylo duze bezrobocie a obsuwy w wyplacaniu wynagrodzen byly i po pol roku. Teraz ktos komus zwleka z wynagrodzeniem? Albo brakuje komus pracy? Gdzie teraz ludzie pracuja? Glownie w zagranicznych firmach, ktore otworzyly swoje siedziby po otwarciu rynku albo w polskich firmach, ktore glownie produkuja na zachod. Te lata to czas mojej mlodosci i wchodzenia na rynek pracy, doskonale pamietam jak wtedy bylo i gdzie szukalo sie pracy i jak o nia trudno bylo.

  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale pamiętam jak w krótkim czasie oboje moich rodziców stracili pracę w okolicy mojej komunii. Oboje po 20 kilku latach pracy w swoich firmach. Ciężko było znaleźć coś przez jakiś czas. Z perspektywy dzieciaka nie wszystko dostrzegało się. Teraz z perspektywy dorosłego sobie uświadamiam jak dużo ciężej w wielu aspektach mieli moi rodzice w latach 90 względem tego jak mi teraz jest w dorosłym życiu (jestem w podobnym wieku co oni wtedy). 

 

  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorym sie wydaje, ze jak teraz jest ogrom pracy i wyplaty w terminie to tak bylo i bedzie zawsze. Nie, tak jest od 20 lat. I dlatego kraj sie rozwija bo kazdy ma prace i stabilne wplywy.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wiele pokoleń myślało, że jest "stabilnie" a potem przyszły wojny, kryzysy, kataklizmy itd i wszystko strzelilo. Dlatego trzeba myśleć o mocnym zabezpieczeniu swojej przyszłość finansowo, na ile możesz sobie pozwolić. Chociaż i bez pieniędzy można się obudzić w krótkim czasie mimo, że się dbało o dorobek wiele lat. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 strony ustawy i Donek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, RimciRimci napisał:

To wroc pamiecia do lat 90’tych i przelomu milenium, jak to bylo z ta praca, jakie bezrobocie bylo i jaki temat najczesciej byl poruszany u Jaworowicz. Bylo duze bezrobocie a obsuwy w wyplacaniu wynagrodzen byly i po pol roku. Teraz ktos komus zwleka z wynagrodzeniem? Albo brakuje komus pracy? Gdzie teraz ludzie pracuja? Glownie w zagranicznych firmach, ktore otworzyly swoje siedziby po otwarciu rynku albo w polskich firmach, ktore glownie produkuja na zachod. Te lata to czas mojej mlodosci i wchodzenia na rynek pracy, doskonale pamietam jak wtedy bylo i gdzie szukalo sie pracy i jak o nia trudno bylo.

Są państwa które nie są w UE i też mają zagraniczne firmy u siebie , bezrobocie wynikało ze złej polityki gospodarczej i sprzedaży tzw nierentownych Polskich zakładów pracy , po prostu trzeba było zrobić miejsce dla Rockefellerow i temu podobnych , tak jak teraz na Ukrainie zainstalował się BlackRock 

Do tego wszystkie państwa zachodnie były zadowolone bo przyjeżdżali do nich pracowici polacy pracować u nich za poniżej minimalnej , sam pracowałem we Włoszech za połowę tego co dostawał najgorszy Włoch 

Jak dostajesz dom po dziadku który jest w złym stanie ma okna do wymiany trzeba go ocieplić itd ale jak to zrobisz to jego cena wróci do normalnej to sprzedajesz taki dom za 1 zł ? To właśnie robili towarzysz Balcerowicz z Januszem Lewandowskim 

52 minuty temu, sabaru napisał:

Wyczekuje kolejnych wyborów jak wygra PiS to zostanie uzdrowiony jak komendant policji z nadania koalicji obywatelskiej 

Obie te partie to śmietnik polityczny 

https://www.rp.pl/policja/art39987741-emeryt-z-dodatkiem-inwalidzkim-ma-byc-szefem-policji-komisja-uznala-ze-ozdrowial

Edytowane przez voltq
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamiyan napisał:

Już ich nie usprawiedliwiaj. To prawo aborcyjne jest jakimś islamem i śmiechem na sali. Takie same cyrki będą wobec związków partnerskich, które należą się nam jak psu buda. Ba, tam nawet Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce zmianę przepisów, żeby nie dyskryminować danych grup.

Nasza klasa polityczna to kpina. PSL to w ogóle chyba jest przeciw dla zasady, bo nawet wśród ich wyborców było duże poparcie dla zmian. Po prostu wszystkich olali z własnych, prymitywnych pobudek.

Nie potrafimy przegłosować rzeczy, które powinny wejść w życie 10 lat temu. To jakiś żart.

Ale co ma dyktatura do tego, że PSL blokuje podstawowe zmiany? Karamba, jeżeli demokracja nie potrafi darować kobietom rodzenia mutantów i innych martwych płodów, to jak to świadczy o państwie i całej klasie politycznej? Wszystkie sondaże pokazywały, że większość społeczeństwa CHCE zmian. Myślałem, że demokracja powinna reprezentować wolę OBYWATELI, a nie leśnego dziadka Sawickiego, który jest toxiciem.

A ja cały czas przypominam cyferki sondażowe. Skoro politycy olewają ludzi/wyborców, to powinni zrobić papa. 

W ostatnim sondażu czyli wyborach do PE, 3D miała podobne poparcie jak lewica.
Dużo głosów poszło na nich tylko żeby PiS odsunąć od władzy.
PSL może będzie miało 5% może nie będzie miało zależy od frekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kris194 napisał:

Ja to się zastanawiam raczej jak można stworzyć taki bubel prawny mając na to pół roku. Na litość boską, cały projekt ma realnie 1,5 strony, nie 15, półtorej.

I to wg nich najważniejszy projekt ustawy ich życia.  I to tyczy się wszystkich partii będących "za" bo mieli lub mogli mieć wkład w dopracowanie szczegółów

 

A teraz jeszcze  pół serio-pół zartem: a gdzie naśmiewanie się z niekompetencji rządu (że chcieli wszyscy razem przepuścić taki niby bubel, a może chcieli celowo?) z całej tej szopki z tą ustawą. Oh wait, przecież zdarza się najlepszym, tylko partie w opozycji jak przygotują projekt ustawy z błędem, który zaraz poprawili to są śmiech w tym wątku przez miesiąc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kris194 napisał:

Ja to się zastanawiam raczej jak można stworzyć taki bubel prawny mając na to pół roku.

Morał z tego jest taki, że Lewica również nie umie w dobrze napisane ustawy podobnie jak Konfa, która w komiczny sposób powiedziała sprawdzam obietnicom nowego rządu, a co do czego, to składali projekty ustaw z takimi bublami prawnymi, że nie było z czego zbierać tak naprawdę.

2 godziny temu, voltq napisał:

europejski trybunał również nakazał zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce bo to również dyskryminacja , poprzedni Tusk robił to co słuszne, dziś ten sam Tusk zachowuje się jak Morawiecki bis

A wiesz doskonale, czym się skończyło podnoszenie wieku emerytalnego w naszym kraju? Wielkim społecznym buntem, a ludzie się temu stanowczo sprzeciwili używając argumentów typu "będę pracował/pracowała aż do śmierci i padnę przed upragnioną emeryturą". Do takich nie dochodziło to, że te zmiany miały zostać wprowadzone z głową i stopniowo zamiast radykalnie. Takim też sposobem ludzie dołożyli cegiełkę do powrotu PiS-u do władzy, który obiecał ludziom cofnięcie tych zmian w wieku emerytalnym i PiS to uczynił.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kamiyan napisał:

Karamba, jeżeli demokracja nie potrafi darować kobietom rodzenia mutantów i innych martwych płodów, to jak to świadczy o państwie i całej klasie politycznej?

Zgoda tylko jak to ma się do absolutnie bezkarnej pomocy przy aborcji do 12 tygodnia ciąży, niezależnie od powodu? Wiesz chociaż na czym polegał kompromis aborcyjny z 1993 r.?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co on cpie :rotfl:

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kubikolos napisał:

Laleczki sobie uznały że profesor jest scancelowany więc się nie liczy :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Profesor Zoll jest katolickim fundamentalistą i współautorem "kompromisu aborcyjnego" który do dziś jest jednym z najbardziej restrykcyjnych zakazów w Europie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kamiyan napisał:

Ja tego nie kwestionuję, zresztą również jestem oburzony nierównym wiekiem emerytalnym. Tusk natomiast nie chce tego ruszać, bo ostatnia próba źle się skończyła dla PO.

I tak Tusk przegra bo nie zrealizował najważniejszych postulatów, więc zrobił by przynajmniej coś dobrego i słusznego 

3 godziny temu, Kamiyan napisał:

Czasy okradania spółek skarbu państwa się skończyły. Znajdź se uczciwą pracę, Zdzisiek.

Nie skończyły się bo nikt ich nie sprywatyzował , zmieniliśmy tylko złodzieji

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Profesor Zoll jest katolickim fundamentalistą i współautorem "kompromisu aborcyjnego" który do dziś jest jednym z najbardziej restrykcyjnych zakazów w Europie.

Spytam poważnie, co w tym kompromisie aborcyjnym z 1993 r. jest tak restrykcyjnego i dlaczego musi zostać zmienione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...