Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

uFg08NKGq9EEm7rR.jpg

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie plastiku, właśnie oglądałem sobie materiał odnośnie systemu kaucyjnego i wychodzi na to, że nawet w tej kwestii pisiory zostawiły bajzel. Tak przypomnę, ogólnokrajowy, bądź co bądź bardzo złożony system ma ruszyć za 8 miesięcy a tu nawet jeszcze przepisy nie są gotowe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Ale przewrót, Podlasiem nie będzie rządzić PiS wraz z Konfederatą, co doprowadziło do wściekłości m.in. Mateckiego :hahaha:

"Oszukali mnie, banda złodziei polskich, decydentów"

Tak mi się jakoś skojarzyło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris194 napisał:

Odnośnie plastiku, właśnie oglądałem sobie materiał odnośnie systemu kaucyjnego i wychodzi na to, że nawet w tej kwestii pisiory zostawiły bajzel. Tak przypomnę, ogólnokrajowy, bądź co bądź bardzo złożony system ma ruszyć za 8 miesięcy a tu nawet jeszcze przepisy nie są gotowe :E

A, no to zarąbiście... Potem znów ludzie będą krzyczeli że zła łunia bo kary, bo zaostrzanie przepisów itd. gdzie z góry wiadomo że nieosiągnięcie celu określonego w przepisach unijnych systemu kaucyjnego będzie miało konsekwencje finansowe. Cel byłby do osiągnięcia jakby wszystko było przygotowane jak trzeba.

Jeżeli się nic nie zmieniło to weźmy pod uwagę np. producenta napojów. Wprowadza na rynek opakowanie, np. butelki plastikowe. Każda butelka o określonej w przepisach wielkości będzie miała kaucję. Żeby klient odzyskał tę kaucję to musi butelkę oddać. Obowiązek przyjmowania ma mieć każdy sklep o powierzchni handlowej większej niż 200 m2. Mniejsze w zależności od możliwości. Następnie takie butelki musi odebrać ten co je wprowadził na rynek. Jeżeli wprowadzającym na rynek, czyli producentem np. napojów jest firma lub spółka zagraniczna/z kapitałem zagranicznym, to nie może odebrać tych opakowań bezpośrednio jak o ta firma. Musi powołać firmę/spółkę w pełni krajową do tego celu lub zlecić odbiór odpowiedniej firmie obsługującej system kaucyjny. Kwestie potem rozliczeń to też kosmos. Zatem 8 miesięcy na powstanie przepisów, a następnie przygotowanie sklepów i firm na to wszystko to jest na prawdę ekstremalnie mało czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samuela to jest może ta nasza z Krakowa, która się rozbiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://x.com/newstart_2024/status/1787852468828643457

(jeśli to nie jest jakiś fake news, ale widziałem tyle dziwnych newsów z Kanady, że nie zdziwi mnie już zupełnie NIC to nie fake jednak)

Kurde, szkoda mi jednak ludzi mieszkających w tym kraju. Takie komunistyczne Chiny tylko, że tęczowe. Dosłownie od czasów covidowych to tam nie jest zjazd tylko spadek w przepaść. Ale czego można się spodziewać jak krajem rządzi bękart Fidela

Edytowane przez FataIity
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już ostre przegięcie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Każda butelka o określonej w przepisach wielkości będzie miała kaucję.

Tak, na ten moment plastik 50 gr, szklana wielorazowa butelka 1 zł.

2 godziny temu, LeBomB napisał:

Jeżeli wprowadzającym na rynek, czyli producentem np. napojów jest firma lub spółka zagraniczna/z kapitałem zagranicznym, to nie może odebrać tych opakowań bezpośrednio jak o ta firma. Musi powołać firmę/spółkę w pełni krajową do tego celu lub zlecić odbiór odpowiedniej firmie obsługującej system kaucyjny.

Zatwierdzonego operatora systemu mamy póki co aż jednego na cały kraj :E Generalnie to można się domyśleć jak będzie wyglądał cały łańcuch:

- sklepy

- operatorzy systemu kaucyjnego

- dostawcy automatów

- firmy zajmujące się odbieraniem tych opakowań

- zakłady zajmujące się przetwarzaniem w przypadku tworzyw sztucznych

2 godziny temu, LeBomB napisał:

Zatem 8 miesięcy na powstanie przepisów, a następnie przygotowanie sklepów i firm na to wszystko to jest na prawdę ekstremalnie mało czasu.

Samych automatów według obecnych obliczeń potrzeba jakieś 22 000. Tak, 22000 maszyn do uruchomienia praktycznie z dnia na dzień. Nawet MKIŚ przyznaje, że spodziewają się ze pierwszy rok będzie pilotażowy. Nie ma to jak pilotaż obejmujący 38 mln ludzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Spl97 napisał:

Pełna lista Konfy w wyborach do PE. Jest z czego się pośmiać. :hahaha:

https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/komitet/41138?scroll=candidates

Wreszcie będę mógł na kobietę z konfederacji zagłosować 

Ogólnie powinien być zakaz jak ktoś jest aktywnym posłem lub senatorem Polsce to nie powinien móc kandydować do PE 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/donald-tusk-europa-musi-uniknac-konfliktu/rf5xfvg

Tusk ma takie same stanowisko jak Niemcy , ewidentnie tu chodzi o armię Europejska i wyjście spod buta militarnego USA 

Dla mnie to potwierdzenie że dopóki Tusk będzie  u sterów w Polsce to nie będzie żadnych działań wojennych na terytorium Rzeczypospolitej przyjaciół Polin 

Cytat z artykułu "Pandemia to wirus, jaki zaatakował ludzi i gospodarki w Europie." 

U nas ten wirus nazywał się PiS chociaż inne partie domagały się jeszcze większego zamykania gospodarki , tylko onuce z konfederacji nie chcieli zamykać gospodarki z powodu grypy

https://www.bankier.pl/wiadomosc/AstraZeneca-wycofuje-szczepionke-przeciw-COVID-19-8741833.html

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS i pisowskie media robią fikołki, że Szmydt był powiązany z ówczesną opozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, LeBomB napisał:

@blabla123 a to nie wiem, umiejętność czytania gramatury na paczce zanikła w społeczeństwie? Idziemy w stronę Amerykanów i przypadku sieci A&W?

Piszę o tym, że jak jest duża paczka i jest w niej ileś powietrza to po co robić ściema promocję, dać więcej powietrza, bo produktu jest mniej, a wygląda na "normalny". Nie chodzi mu tu nawet o zmniejszanie garmatury przy podwyżkach by utrzymać cenę. Za takie coś też się powinni tutaj zabrać i to w pierwszej kolejności, bo w takim wypadku idzie właśnie o za duże opakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blabla123 a to teraz zobacz sobie u niektórych producentów jak różne są gramatury w zależności do tego dla którego sklepu robią produkt. Niektóre produkty, nie tylko chipsy czy chrupki standardowo w zwykłym spożywczaku mają np. gramaturę 200g ale dla niektórych marketów czy dyskontów mają 180 albo 220g przy tej samej lub bardzo podobnej wielkości opakowania. To czasem nie jest celowe działanie producenta, a wymóg tych co zamawiają u producenta produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o garmatury, że lecą w kulki. Tylko o to, że marnują dużą paczkę na mały produkt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, LeBomB napisał:

@blabla123 a to teraz zobacz sobie u niektórych producentów jak różne są gramatury w zależności do tego dla którego sklepu robią produkt. Niektóre produkty, nie tylko chipsy czy chrupki standardowo w zwykłym spożywczaku mają np. gramaturę 200g ale dla niektórych marketów czy dyskontów mają 180 albo 220g przy tej samej lub bardzo podobnej wielkości opakowania. To czasem nie jest celowe działanie producenta, a wymóg tych co zamawiają u producenta produkt.

Jak sobie klient zamówi tak ma. Na linii produkcyjnej nie opłaca się przestawiać maszyn by paczka była 2cm niższa. Zmienia się tylko dozę i nadruk lub folie i linia leci dalej. W tetrapaki można pakować 1l lub 1KG produktu, w przypadku napojów, karton jest taki sam bo standardu nie można przeskoczyć. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4Btf6mInDMbR2tLNh4bigkh7jhq4uxz6.jpeg

glbHAAmeP1e26cow7C5YgFnvAa2N3xca.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie... kiedyś taka gaśnica z autografem może być warta miliony 😂

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

KO/PO po prostu leży i kwiczy jeśli chodzi o PR, tam serio nie ma innego pomysłu niż "głosujcie na nas bo nie jesteśmy PiSem". Pamiętam jak wszyscy śmiali się z 500+, że jak to niby obiecują, że będzie "od razu" i kurde było. Sensowne czy nie ale było. To był jednak pewien szok, partia wywiązująca się z obietnic. PiS owszem wycofywał się z niektórych rzeczy ale gdy trzeba było i gdy coś "obiecali" a było to na świeczniku to nie można im odmówić sprawności w działaniu.

Wtem wchodzi Tusk cały na biało, na 800+ mówi "sprawdzam", wybija PiSowi to z programu, przegłosowuje przed wyborami - super. Idąc za ciosem ogłasza 100 konkretów i co? I nic. Zero. Null.

Do tego przekaz jaki idzie to nie "EJ będzie na 111%, KDP będzie na 1111%, zalezy nam na rozwoju PL, co do CPK to oceniamy ale na pewno potrzebujemy większego lotniska dla WAW" - tylko leci miałkie "no sprawdzimy", "trzeba audyt", "nie ma pieniędzy" takie wieczne niedasie wychodzące z DNA Tuska który po prostu nie jest zwolennikiem wielkich inwestycji państwa, on raczej woli inwestować w samorządy i dać prywatnemu biznesowi inwestować (pomijam autostrady bo to jest u nas świętość narodowa i akurat to PO trzeba oddać, że ich zrobili dużo). Tylko, że my doszliśmy w takim modelu do ściany, prywatny biznes i samorządy nie stawiają same lotnisk, elektrowni czy KDP. W całej Europie trwają mega projekty infrastrukturalne i nie są to inwestycje gmin/landów/hrabstw ani prywatnych spółek. PO/KO musi w mentalu przeskoczyć z "my biedni hlip hlip" na "Polska może". Inaczej przegrają z PiSem który oczywiście ma miliony wad ale nie ma mentalu słabej Polski.

PiS po prostu reprezentował przynajmniej jakikolwiek pomysł na PL w mediach publicznych, jakie pomysły ma KO? Obniżenie składki zdrowotnej dla właścicieli Januszexów bo kto to widział, żeby bogatsi dopłacali do służby zdrowia więcej. To jedyne co w sumie wiem, że im leży na sercu. Jak rozwój PL ma mieć u podastaw dopłaty dla deweloperów (beton = złoto), i uszczęśliwianie Januszów tym, że zaoszczędzony tysiak miesięcznie na ZUS mogą wpakować w większą ratę BWM dla żony to ja nie wiem czy mi się taka uśmiechnięta PL podoba.

https://www.skyscrapercity.com/threads/polityka-widać-więcej-uśmiechniętych-ludzi-na-ulicach.2410635/post-188398647

 

Szmit?!, nie znam, nie kojarzę, kto to?. 

Cytat

Jarosław Kaczyński zabrał głos na temat Tomasza Szmydta. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podzielił się opinią w rozmowie z reportem "Faktu". Co usłyszeliśmy?

— Wydaje mi się, że szpieg. Nie mam dowodów procesowych, ale przypuszczam, że szpieg — odpowiedział Kaczyński na pytanie o sędziego zdrajcę.

Media tego kartelu III Rzeczpospolitej będą próbowały nam go przypisać, ale to jest w oczywisty sposób ich człowiek! —oskarżył bezpodstawnie media prezes PiS.

https://www.fakt.pl/polityka/kaczynski-zapytany-o-zdrajce-szmydta-to-jest-ich-czlowiek/zrnep2y

 

1715160580403-png.7187909

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54608bca5bd65c2514e7b4be14cad3ff0eab8339

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Keken napisał:

54608bca5bd65c2514e7b4be14cad3ff0eab8339

Ciekawe rzeczy dzieją się też w Kanale Zero, czyli totalne przekierowanie narracji(ze słusznej w mniej słuszną) :D. Jeszcze niech ktoś mi powie, że ta dwójka(Mazurek i Stanowski) nie chodzą na pasku PiSu... Mazurek ładnie zestawił Kierwińskiego z pijanymi politykami.

8 godzin temu, Keken napisał:

PiS i pisowskie media robią fikołki, że Szmydt był powiązany z ówczesną opozycją.

A PiSowscy dziennikarze(w wersji light) zwracają uwagę jedynie na wątek szpiegowski. Całkowicie pomijając to kim był ten człowiek, dla kogo pracował, kto go wykreował, kto go dopuścił do poważnej polityki. Pomijają też inny aspekt, czyli działalność służb(uzależnionych i zniszczonych przez PiS), które od 2015 nie wykonywały swoich zadań i które pozwalały działać agentom rosyjskim na polskiej ziemi. 

  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziom już się znudziło szczepienie czy jest jakiś inny tego powód?

Cytat

AstraZeneca rozpoczęła wycofywanie szczepionki przeciwko Covid-19. Decyzję podjęto w związku z "nadwyżką dostępnych modernizowanych" wariantów preparatów. Wariant Vaxzevria w związku z tym przestał być produkowany, a także dostarczany.

po za tym ten fragment jest też ciekawy:

Cytat

Jak przypomina The Guardian, szczepionka była uznana za względnie bezpieczną i skuteczną. Jednak sam koncern farmaceutyczny przyznał, że szczepionka może powodować skutki uboczne, takie jak zakrzepy krwi i niska liczba płytek krwi. Działanie niepożądane w postaci zakrzepicy z małopłytkowością wystąpiło u około trzech osób na 100 tysięcy zaszczepionych.

Co prawda nie wiele ale jednak choć kiedyś twierdzo inaczej.

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-astrazeneca-wycofuje-szczepionke-podano-powod,nId,7497699#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...