Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Michaelred napisał:

Jezeli sa chetni na druga opcje (nierozerwalnego ślubu)

A są? Tylko może coś innego od „w moim otoczeniu już X par tego pragnie”.

Ciągle proszę o pokazanie, jak wielki problem chcecie rozwiązać.

W zasadzie to bym jeszcze chciał zobaczyć, jak ocenia to płeć żeńska, czy kobitki widzą w tym coś atrakcyjnego, ale to już trochę takie kopanie leżącego :)

Nie dostałem nawet jednej gwiazdki ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Michaelred napisał:

Jezeli sa chetni na druga opcje (nierozerwalnego ślubu) to dlaczego nie pojsc na reke tym wyborcom jezeli jest to bez szkody dla innych?

Już kiedyś tu o tym skrajnie zamordystycznym i zwyczajnie nierealnym(na szczęście) w państwie świeckim pomyśle pisałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Michaelred napisał:

Jezeli sa chetni na druga opcje (nierozerwalnego ślubu) to dlaczego nie pojsc na reke tym wyborcom jezeli jest to bez szkody dla innych?

Ponieważ to nie jest sprawa państwowa. Bo konsekwencje są anty-wolnościowe, przemocowe. Jeśli ktoś chce żeby jego małżeństwo było nierozerwalne to niech go nie rozrywa. Ba - katolickie małżeństwo jest nierozerwalne! Chyba że biskup pozwoli. Coś ci to przypomina? Mentzen chce żeby państwo zapisało w ustawie fundamentalizm religijny i broniło go prokuratorem i więzieniem. To nie jest żadna wolność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Badalaman napisał:

Już kiedyś tu o tym skrajnie zamordystycznym i zwyczajnie nierealnym(na szczęście) w państwie świeckim pomyśle pisałem.

 

zamordystyczne to jest bronienie ludziom zyc tak jak chca. Ale to juz raczej regula, ze to faszysci najglosniej krzyczy i wyzywaja innych od faszystow :)

16 minut temu, jagular napisał:

A są? Tylko może coś innego od „w moim otoczeniu już X par tego pragnie”.

Ciągle proszę o pokazanie, jak wielki problem chcecie rozwiązać.

Oczywiscie, ze sa. Nikt tu nie mowi o rozwiazywaniu wielkiego problemu. Na kazda ustawe tak patrzysz czy ona wszystkim dobrze zrobi?:lol2:
Inne partie tez takimi samymi kategoriami rozliczasz? Pytanie retoryczne oczywiscie :)

16 minut temu, jagular napisał:

W zasadzie to bym jeszcze chciał zobaczyć, jak ocenia to płeć żeńska, czy kobitki widzą w tym coś atrakcyjnego, ale to już trochę takie kopanie leżącego :)

No wsrod osob, ktore sie zadeklarowaly to wlasnie kobiety by takiego slubu chcialy. Bo to kobiety z reguly bardziej chca slubu w ogole :) Tutaj tez potrzebujesz danych statystycznych?
Kopiesz samego siebie lezac? Nagraj film i pokaz jak :)
Niesamowite jakie tu alfy i omegi siedza, wszystko o kazdym wiedza co kto chce i ma w glowie.

Edytowane przez Michaelred
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie niech żyją jak chcą! Wolność polega na tym, że państwo się nie wtrąca, a nie że powiela zakazy fundamentalistów.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Michaelred napisał:

Oczywiscie, ze sa. Nikt tu nie mowi o rozwiazywaniu wielkiego problemu. Na kazda ustawe tak patrzysz czy ona wszystkim dobrze zrobi?:lol2:
Inne partie tez takimi samymi kategoriami rozliczasz? Pytanie retoryczne oczywiscie :)

Są…tylko nie jesteś w stanie w ogóle podać jaka jest skala zjawiska. Ujmujące.

Im dłużej się skupić nad tym pomysłem, tym bardziej widać jak niewiarygodnie niedojrzały i czysto głupi on jest. Kilka aspektów na szybko:

1. Czy opcja „nieodwoływalne BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO MYSIE PYSIE” jest w ogóle możliwa legalnie? Czy istnieje jakiekolwiek ustawodawstwo pozwalające wprowadzić taką zasadę do przestrzeni publicznej?

2. Co jeżeli ludzie podpiszą, a potem zacznie się pomiędzy nimi coś dziać niedobrego, np. przemoc rodzinna. Jak ma zareagować Państwo na takie zachowanie obywateli? Ustawa A nakazuje chronić obywatela od toksycznej sytuacji. Ustawa B nakazuje tkwić w tej sytuacji z powodu podpisanego kiedyś oświadczenia. Jak to rozegrać?

3. Co jeżeli podpisujący po prostu zmienią zdanie i uznają że chcą „zczelendżować” skuteczność tej ustawy? Czy pan Mentzen przemyślał jakiekolwiek komplikacje prawne? Co jeżeli jedno z podpisujących zadeklaruje że podpisywało pod wpływem siły zewnętrznej, chwilowego bodźca, itd, itp.

Projekt ustawy wręcz cudowny, bo daje potencjalne możliwości na takie testy sandboxa o nazwie Prawo Karne/Cywilne że ja pier….. ten tego :D

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jagular napisał:

Są…tylko nie jesteś w stanie w ogóle podać jaka jest skala zjawiska. Ujmujące.

Im dłużej się skupić nad tym pomysłem, tym bardziej widać jak niewiarygodnie niedojrzały i czysto głupi on jest. Kilka aspektów na szybko:

1. Czy opcja „nieodwoływalne BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO MYSIE PYSIE” jest w ogóle możliwa legalnie? Czy istnieje jakiekolwiek ustawodawstwo pozwalające wprowadzić taką zasadę do przestrzeni publicznej?

2. Co jeżeli ludzie podpiszą, a potem zacznie się pomiędzy nimi coś dziać niedobrego, np. przemoc rodzinna. Jak ma zareagować Państwo na takie zachowanie obywateli? Ustawa A nakazuje chronić obywatela od toksycznej sytuacji. Ustawa B nakazuje tkwić w tej sytuacji z powodu podpisanego kiedyś oświadczenia. Jak to rozegrać?

3. Co jeżeli podpisujący po prostu zmienią zdanie i uznają że chcą „zczelendżować” skuteczność tej ustawy? Czy pan Mentzen przemyślał jakiekolwiek komplikacje prawne? Co jeżeli jedno z podpisujących zadeklaruje że podpisywało pod wpływem siły zewnętrznej, chwilowego bodźca, itd, itp.

Projekt ustawy wręcz cudowny, bo daje potencjalne możliwości na takie testy sandboxa o nazwie Prawo Karne/Cywilne że ja pier….. ten tego :D

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale projekt ustawy jak sama nazwa wskazuje to wlasnie tylko projekt a nie jej finalna wersja. To w zasadzie jest odpowiedz na te 3 "pytania" Napisz do Mentzena moze mu sie na cos przydasz  :)

Rozumiem, ze tobie i innym bardzo zalezy na tym aby 2 doroslych ludzi nie bylo narazonych na cierpienie. To jestescie tez goracymi przeciwnikami np malzenstw, zwiazkow homo. No bo dane pokazuja jasno, ze ludzie w tych zwiazkach cierpia zdecydowanie czesciej niz w zwiazkach hetero. Wiec powinnismy ich chronic przed takimi zwiazkami bo "nie wiedza co czynia"
Mamy wieksza przemoc domowa 
naduzywanie srodkow psychoaktywnych itd

 

Edytowane przez Michaelred
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób sceny Michał, po prostu rozmyślam jaką pożywkę by miały media, oraz prawnicy, gdyby ktoś chciał najpierw podpisać a potem się zmierzyć z systemem żeby to odkręcić. Ludzie są ludźmi, żaden papierek tego nie zmieni.

Po co mam pisać do Mentzena, przecież mamy tu ciebie! :D

Przy okazji: związki homo nie podpisują nieodwołalności. Nawet niczego nie deklarują przed księdzem. Skupmy się na taaadam Projekcie Ustawy!!!!!1jeden

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zdecydowanie zbyt często zmieniają pracę i nie szanują swoich pracodawców, na czym tracą przede wszystkim nasze polskie, rodzinne firmy - zagranicznym korporacjom to wszystko jedno. Proponuję wprowadzić nierozerwalną umowę o pracę, na której zerwanie będzie musiał wyrazić zgodę prezes PKO BP. W końcu czas nieokreślony to za mało, żeby ktoś mógł chcieć pracować w jednym zakładzie pracy przez całe życie.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falę krytyki i oburzenia wywołało nagranie, na którym Dalajlama zachęca kilkuletniego chłopca, aby ten "possał" jego język.

 

 

:rotfl:

Cholerne zboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Stosunkowo łatwe pozwolenie na broń - Irytujący Historyk
Irytujący Historyk tłumaczy że stosunkowo łatwo (wymaga to tylko czasu i trochę pieniędzy) można zdobyć w Polsce pozwolenie na broń palną. 3 miesiące czasu i 3 tysiące złotych (+ szafa pancerna).

bXJzn5v.png

https://www.youtube.com/watch?v=9HiVeg3w1k8

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stosunkowo łatwo to lekka przesada, ale wielkiego problemu z dostępem do broni nie ma. Wystarczy pokazać, że umie się z niej strzelać i odróżnia się ludzi od tarczy. To pierwsze nawet niekoniecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Z badania przeprowadzonego przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna wynika, że 62 proc. ankietowanych "zdecydowanie negatywnie" i "raczej negatywnie" ocenia pomysł zmiany prawa dotyczący zawierania małżeństw. Tylko 12 proc. zgodziło się, że to "zdecydowanie pozytywny" lub "raczej pozytywny" pomysł. Zdania na ten temat nie ma 26 proc. respondentów. Badanie zostało zrealizowane w dniach 31 marca - 3 kwietnia 2023 r. metodą CAWI na próbie 1047 osób w wieku 18+.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29647218,rozwod-tylko-za-zgoda-biskupa-tak-polacy-oceniaja-pomysl-slawomira.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kitu napisał:

Ludzie zdecydowanie zbyt często zmieniają pracę i nie szanują swoich pracodawców, na czym tracą przede wszystkim nasze polskie, rodzinne firmy - zagranicznym korporacjom to wszystko jedno. Proponuję wprowadzić nierozerwalną umowę o pracę, na której zerwanie będzie musiał wyrazić zgodę prezes PKO BP. W końcu czas nieokreślony to za mało, żeby ktoś mógł chcieć pracować w jednym zakładzie pracy przez całe życie.

Z zamordystami tak to już jest że jakby się desperacko nie zasłaniali wolą sprowadzenia na ludzi dostatku, to zawsze coś tam bokiem pójdzie o tym, że ma być po naszemu i już. Coś jak zakładanie stowarzyszenia formalnie promującego wartości rodzinne, w którym kadry cudzołożą albo zakaz aborcji chyba że moja dziewczyna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrobie ?. Ledwo zaczął a już się zaczyna kombinowanie jak tu zwalić na innych własne niedociągnięcia.

- Chcę, byśmy z ministrami rolnictwa z Czech, Rumunii, Bułgarii i Słowacji pojechali na wspólne spotkanie z komisarzem do spraw handlu. Razem możemy zdziałać więcej - powiedział Robert Telus. Szef resortu rolnictwa zaznaczył też, że należy walczyć ze zbożem wpływającym do Europy prosto z Rosji. - Legalnie lub nie - nie mnie to oceniać - UE na to pozwala - dodał.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-telus-legalnie-lub-nie-ue-pozwala-na-przyplyw-zboza-z-rosji,nId,6710544

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

SKŁADNIKI NA CHLEB GLAPIŃSKIEGO ZA 2,99 ZŁ:
- ZBOŻE TECHNICZNE
- SÓL DROGOWA
- WODA Z ODRY

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne sondaże wychodzą. Popatrzcie,kto zamierza oddać głos na PiS i Konfę. Ziobro zaskoczenia ogólnie.

Cytat

Sondaż partyjny: Zjednoczona Prawica na czele, Konfederacja na podium

Najwięcej respondentów oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę (PiS oraz koalicjanci - red.) - tę opcję polityczną popiera 33,5 proc. badanych. W przeważającej części są to mężczyźni, osoby powyżej 50. roku życia, mieszkańcy wsi oraz osoby z wykształceniem podstawowym.

Kolejne miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, która wyzyskałaby 23,6 proc. głosów. Poparcie dla ugrupowania pod przewodnictwem Donalda Tuska wyraziły głównie kobiety, mieszkańcy średnich i dużych miast, beneficjenci 500+ oraz osoby z wyższym wykształceniem.

Z wynikiem 11,8 proc. podium zamyka Konfederacja, na którą najchętniej zagłosowaliby mężczyźni, osoby młode do 29 roku życia (tu formacja uzyskałaby 36 proc.), mieszkańcy wsi i średnich miast, a także osoby z wykształceniem średnim i wyższym.

Im to trzeba wbić do głów,że PiS bądź Konfa to zły wybór dla tego kraju.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pis-i-ko-na-czele-konfederacja-na-podium-najnowszy-sondaz-dl,nId,6710689

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wbić? Jak ktoś jest zdecydowany i świadomy, że chcę głosować na konfederację to żadne sranie typu "to faszyści" go nie rusza. To tak jakbyś powiedział do betonowego elektoratu Pisu, że oni kradną. I co z tego?

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ludziom zaproponować coś lepszego albo pogodzić się z demokracją a nie coś im wbijać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Spl97 napisał:

Im to trzeba wbić do głów,że PiS bądź Konfa to zły wybór dla tego kraju.

Wbic do glowy:lol2: Wbic do glowy to sobie mozesz gwozdz. :) To jest elektorat na ktory PO PISowska propaganda nie dziala. Nie mierz innych swoja miara :)

  

28 minut temu, Wu70 napisał:

Trzeba ludziom zaproponować coś lepszego albo pogodzić się z demokracją a nie coś im wbijać ;)

Czyli klasyk. Jak "nasi" wygrywaja to git, jak inni to sa protesty "konstytucja, demokracja" itd :szczerbaty:

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyborów jeszcze daleko. Nie ma co sie napisać. Wszystko się może zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak już to zachęcić jakimś programem a nie tekstem, że konfederacja zła bo to im zabierze niewiele. Ja na tą chwilę nie widzę partii, która by była wstanie coś urwać bo mają kompletnie inny target jeżeli chodzi o wyborców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chcę przejść dalej z batmanami i może zacząć Cyberpunka, ale nie mogę wyjść z Arkham City   Zrobiłem nawet nie powalone znajdźki i uwielbiam areny, przynajmniej te skupiające się na punktach.... Ale nie jestem na tyle wciągnięty by robić je innymi postaciami  Ten system walki ma tyle detali.... i w końcu załapałem że joker na arenie atakuje niezależnie od twojego stanu, więc dawne bezpieczne animacje, już takie nie są ^^ Ilość animacji, kombinacji i "ukrytych" ruchów jest niesamowita.  Joker Festival jest moim ulubionym wyzwaniem.
    • Jakbyś to napisał tak z 8 miesięcy temu to byłby wysyp wyzwisk na jakąś partie głosujesz i ja Ty jesteś antypolak. Niestety nadal się tacy znajdą, nawet mógłbym wymienić po nick'ach. Tak wygląda po prostu "klasa polityczna" w Polsce. Kilka komisji pod publiczkę aby pokazać, że rozliczają i tyle. Jakimś pachołkom udowodnić najbardziej oczywiste dla wszystkich przekręty i fajrant. Wszystko z jednego prostego powodu - aby później sami nie byli na prawdę rozliczeni - i tak to się kręci od 30 lat. Dalej głosujcie na swój POPIS   Nowa władza później powoli wprowadza swoich ludzi do spółek skarbu państwa, kompletnie niedoświadczonych, po znajomości i tak to się kręci. Oczywiście na razie jest cisza bo po pierwsze: nie robią na razie tego na masową skalę i pisowcy jeszcze są w wielu miejscach, a po drugie nikt szczegółowo się temu nie przyglądał. Do pewnego czasu o wielu pisowcach i ich rodzinach też była cisza, przebijały się jakieś szczątki informacji do mainstreamu.
    • va i hdr to samo miałem na pierwszym monitorze oled 😍
    • Dlatego nie ogarniasz 🤗
    • Nie ogarniam tego jarania się tym HDR... Na konsoli się bawiłem przy TV z bardzo dobrym HDR jak na VA i głównie, to to oczy wypala 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...