Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Camis czemu nie pokazujesz tego ?  tez szukasz sensacji ? zachowujesz się jak ludzie PIS i PO atakujesz tylko wtedy kiedy zrobi cos złego dana partia , ale jak już inna zrobi cos złego to siedzisz cicho brak ci obiektywizmu ,  napis jest niewłaściwy ale to znaczy ze jak jeden rolnik jest zły to wszyscy inni tez? , to jak na tym forum znalazł się jeden idiota który wypisywał jakieś głupoty o adminach to znaczy ze trzeba wszystkich zbanowac i stwierdzić ze są idiotami? 

Gość powie ze było to  w ramach działalności artystycznej i chciał zwrócić tym uwagę co mu się udało

edit nie wiem czemu nie połączyło mi postów jakiś błąd 

@TheMr. podatek od mieszkań i pustostanów przejdzie spokojnie tylko posłowie wyłącza pewne grupy miedzy innymi siebie z płacenia tego podatku , podobnie było w ustawie o obronie ojczyzny gdzie tylko partia Korwin-wolność się wstrzymała od głosu a Braun nie głosował , reszta sejmu była za , taki mamy piękny sejm ze jak przychodzi głosować w sprawach poważnych to wszyscy są bardzo ze sobą zgodni

1.jpg

Edytowane przez voltq
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh te marzenia o końcu bańki mieszkaniowej...;)

Panowie w to wierzący, takie pytanie: a kto ma w interesie koniec tego wyścigu? Bankom zależy na jak najwyższych cenach, deweloperom również, posiadaczom również. Pozostają ludzie, którzy nie mają nieruchomości, czyli ludzie z definicji mający mniejszą siłę przebicia.

Ale ponieważ nie ma w realnym świecie czegoś takiego jak uniwersalna umowa społeczna, nie będzie strajku tych, którzy by mogli kupić ale się zbuntują i nie kupią. Jak tylko się podpisze cyrograf, mrzonki o końcu bańki wyparowują z główki. I tak oto jesteśmy zakładnikami samych siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W wieku 47 lat zmarł Tomasz Komenda. Mężczyzna od wielu miesięcy zmagał się z poważną chorobą nowotworową. Informację o jego śmierci podał jako pierwszy dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak.

Szkoda chłopa. 20 lat przesiedział za niewinność. Nikt kto do tego doprowadził nie został skazany i jeszcze załatwił go nowotwór.
Były jakieś artykuły, że pokłócił się z matką ale ja sie nie dziwię. 20 lat siedzieć jeszcze z takich paragrafów a po wyjściu dowiedzieć się o nowotworze. Każdy będzie miał zniszczoną psychikę.

  • Sad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jagular

Ludzie którzy mają już nieruchomość, też będą finansować te kredyty na 2%, więc jak mają trochę oleum w głowie, to też powinni być przeciwni takim socjalistycznym wymysłom ☺️

Poza tym bańki pękają - im bardziej napompowane, tym głośniej 🤠

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kyle_PL napisał:

@jagular

Poza tym bańki pękają - im bardziej napompowane, tym głośniej 🤠

W innych krajach pekają...

ale POLSKA to jakaś inna liga.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jagular dwa proste czynniki będą mocno przeciwdziałać ciągłemu wzrostowi cen mieszkań domów itd

Pierwsza już prawie 4 mln  pracujących zarabia pensje minimalna łącznie pracuje 15 mln to już prawie 1/3, co wiąże się z brakiem możliwości dostępu do kredytu

Druga liczba zgonów to 409 tysięcy a urodzeń 272 tysiące, teraz w jakich rodzinach rodzi się najwięcej dzieci ? W tych które żyją z zasiłków to nie będą przyszli nabywcy tych nieruchomości co najwyżej przegłosują w wyborach że jak ktoś ma dwa mieszkania to jest złodziejem i musi się nimi podzielić 

Edytowane przez voltq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, Kyle_PL napisał:

@jagular

Ludzie którzy mają już nieruchomość, też będą finansować te kredyty na 2%, więc jak mają trochę oleum w głowie, to też powinni być przeciwni takim socjalistycznym wymysłom ☺️

Poza tym bańki pękają - im bardziej napompowane, tym głośniej 🤠

Myślę że jest bardzo, bardzo mało ludzi, którzy poświęcą najdroższy interes życia dla ogółu i będą się przejmować tym, że inni mają wyższy próg wejścia. Oni już weszli do gry :>

Co do drugiego, taka poprawka: po pierwsze bańki pękały, po drugie nikt na tej planecie nie jest w stanie określić ile kilo złota i diamentów za m2 mieszkania to już jest tak dużo że nie wypada kupić :) Nieruchomość w atrakcyjnym miejscu to dobro inwestycyjne i tyle. 

@voltq

Czynniki kasujące czynniki o których napisałeś :P

- emigracja 

- od kiedy najbiedniejsi mają jakąś siłę przebicia? Oni są od orania z podwiniętym ogonem za minimalną. Będą szczęśliwi mając 30m2 apartamenty na zapupiu

- rynek będzie się rozwijać nierównomiernie, co innego atrakcyjne miasto, co innego zapupie

- dynamika makro mimo wszystko jest powolna. Będziesz czekać z kredytem na mieszkanie 30 lat aż wreszcie może rynek się uspokoi?

Acha. Nie mam pojęcia jak to będzie w kwestii "ciągłego wzrostu". Jestem pewien że nikt nie wie na 100% jak to będzie. Piszę jedynie o przyszłości obejmującej spory kawałek naszego życia, może naszych dzieci. Europa jest na drodze ku upadkowi od lat, nie znaczy to jednak że upadnie za naszego życia.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

deweloperzy już zaczęli obniżać ceny dosyć ładnie mimo skoku cen materiałów

Póki co mimo skoku cen materiałów deweloperzy notują rekordowe marże.

Godzinę temu, TheMr. napisał:

No i będzie się kręcić, bo Polska nadal nie doszła do gorki cenowej. Warszawa w ciągu 10 lat będzie w okolicy 25k zł za m2. Jeśli rozwój Polski nie przyhamuje. Co mają zrobić politycy z tym? Jedynie mogą podbijać warunki żeby ludność zarabiała więcej. Podatek od większej ilości mieszkań? No raczej nie przejdzie, bo większość klasy wyższej i polityków jest pogrzebany w deweloperce. 

Podatek jak najbardziej może przejść jak się będzie opłacał w sondażach. Co może zrobić rząd? Działać po stronie podażowej. Ułatwienia i wsparcie dla samorządów przy budowach komunalnych, reaktywacja programu TBSów który został ubity przez lobby deweloperów bo był zbyt skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przesladujom politycznie!!11

 

A on cały krystaliczny, w ogóle się nie spotykał z wydalonymi ruskimi szpiegami:

 

bmEok3S.png

Edytowane przez Camis
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

W 2028 roku będziesz miał minimalną 5.5k brutto w obecnym tempie :) Jak cena mieszkań nawet wzrośnie do 15k zł to… o dziwo będzie nas stać na większy metraż :) 

Milion od razu i drugie tyle ZUS-u.

Swoją drogą, jak będzie stać, jak razem z tym ceny idą w górę? Ja teraz zarabiam więcej, a mogę kupić mniej :szczerbaty:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jagular

- Emigracja zależy jaka , jak mówimy o Ukraincach czy Białorusinach do pracy to tak , ale UE szykuje relokacje migrantów którzy nie chcą pracować i wpadną do Polsce na zasiłki tacy nie będą kupować nieruchomości

- właśnie oto chodzi jeżeli będą tylko biedni i bogaci do czego dążą w Polsce to tych bogatych będzie stać,  i jedyne wyjaśnienie to ten bogaty kupi 1000 mieszkań i będzie je wynajmować tym biednym tylko to wymaga zmian w prawie bo ci biedni zaraz by nie płacili za te mieszkanie a w tej chwili nie można ich wywalić z tego powodu   , w tej chwili mamy jeszcze jakaś ogólna pojęta klasę średnia to ten obraz się mocno zaciera

- to prawda ale to tez zależy bo dużo ludzi nie chce mieszkać w dużym mieście woli wybudować się na wsi wiec ta moneta ma dwie strony

- nie będzie czekał 30 lat z kredytem bo go nie będzie na ten kredyt stać po prostu , zostanie wynajem od bogatych

 

 

@Stjepan666 a czemu nie postawili zarzutów ludziom którzy najechali Irak czy Afganistan? przecież to była jawna wojna napastnicza , https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;aleksander;kwasniewski;nie;zgadza;sie;z;polakami;ktorzy;sa;przeciwko;wojnie;w;iraku,103,0,60775.html

kto postawi zarzuty byłemu prezydentowi ?

Rolnika ścigać tak ? ale byłego prezydenta już nie?

@Camis rozumiem ze popieranie faszyzmu jest czymś obrzydliwym i potępiam wszystkich którzy propagują komunizm i faszyzm za pochwalnie tych ludobójczych ustrojów powinna być kara śmierci.

Ale co złego jest w twierdzeniu ze nie było lądowania na księżycu ? tylko zostało to nagrane w studiu , ja tak uważam i co z tego? krzywdzę kogoś tym?

@Kamiyan mniej produktów i jeszcze w mniejszych opakowaniach , jeszcze niedawno woda cytrynowa była w butelce 1,5 litra , dzis jest w butelce 1,2 litra i jest droższa niz tamta 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Keken napisał:

Szkoda chłopa. 20 lat przesiedział za niewinność.

I tym sposobem minimum 2/3 majątku zostawił swojemu synowi, a raczej tej swojej byłej żonie... 

Wygrała los na loterii. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, voltq napisał:

 UE szykuje relokacje migrantów którzy nie chcą pracować i wpadną do Polsce na zasiłki

Zlikwidować nadmierny socjal, to jak tu przypłyną na pontonach, to jeszcze szybciej odpłyną 😏

@Camis jak dowiedziałeś się ile nie zdążył wydać z tych pieniędzy, które otrzymał?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do emigrantów z Afryki których nam unia szykuje , czy nie było by łatwiej ich serdecznie przyjąć ,przesiać nierobów kupić im bilety lotnicze do krajów pochodzenia i na odchodne dać 500euro ?

  Na pewno  wyjdzie  to wielokrotnie taniej niż płacić 20tys  euro  kary od  głowy .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bemx2k ... możesz nie zdążyć ich złapać na terenie naszego kraju, jak nie będą mieli socjalu :] Także coś czuję, że VonDerLiar się połapie i każą jeszcze dawać im socjal przez kilka lat na poziomie unijnym, czyli wymyślą sobie np. 1200€ na rękę miesięcznie :]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@voltq

Bez względu o jakich emigrantach mówimy, ci co będą zostawać na dłużej, będą musieli gdzieś mieszkać.

Zakładając nawet że zajmą lokale o standardzie nazwijmy to minimalnym, dalej nasycą rynek. 

Moje zdanie jest takie: realnym rozwiązaniem byłoby coś jednocześnie nierealnego: program masowego budownictwa socjalnego/czynszowego, coś co istnieje jedynie w krajach typu Kuba czy inna Korea Północna. To by rozładowało rynek i zbiło ceny. I się nie wydarzy, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kyle_PL napisał:

Zlikwidować nadmierny socjal

A jaki socjal dostają nielegalni imigranci?.

12 minut temu, Kyle_PL napisał:

jak dowiedziałeś się ile nie zdążył wydać z tych pieniędzy, które otrzymał?

Nie dowiedziałem, ale raczej coś zostawił. 13 milionów chyba nie przetańczył. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ależ oni będą bardzo legalni ... ulegalnieni, ... rozdysponowani - czaisz?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na powrocie do domu natrafiłem na protestujących rolników :E. Na oko jak zobaczyłem to było z 20-30 traktorów z flagami Polski itd. Trochę utrudnień było, lecz tragedii nie było. Może z mojej strony taka sugestia dla protestantów ze specyficznej grupy, którzy korzystają z dopłat od UE. Zamiast tak utrudniać ludziom życie, to może niech między sobą się zjednoczą, zbiorą się wszyscy do kupy i jedźcie do Warszawy na Nowogrodzką tam strajkować, bo tam jest główne źródło waszego nieszczęścia, a PiS wam wszystkie zmiany przyklepał i wara z waszej strony od Tuska i ekipy.

19 godzin temu, FranzMakamele napisał:

Upsss cały kraj nam się w onuce zamienił xD

Jednak nic się nie zmieniło, to co piszecie to fantazje Konfederatów :E, a onuce zawsze pozostaną onucami.

16 godzin temu, voltq napisał:

Polska oficjalnie republika bananowa i mówi to wicemarszałek sejmu , prezydent twierdzi ze żyjemy w Polin , czyli Rzeczpospolita Republika Bananowa przyjaciół Polin , nowa nazwa realna Polski

O rany, ten znowu pisze o Polin 🤦‍♂️.

6 godzin temu, Szambo napisał:

Oczywiście nie zagłosuję nagle na PiS albo KONFĘ, ale przyjdą kolejne wybory i nie będzie mi się chciało na nie iść.

To jest błąd, że później ktoś mówi, a nie idę na wybory i tak zrobi, a potem ten cały PiS-owski beton nas przegłosuje tak, że PiS potem wygrywa. Do tego nie możemy dopuścić, PiS stracił władzę i niech już nigdy tej władzy nie odzyska, bo inaczej znów wrócimy na ścieżkę autorytaryzmu. Już lepszy rząd KO i jego koalicjantów niż PiS oraz nie daj boże Konfa.

6 godzin temu, Keken napisał:

ja też raczej odpuszczam lokalne i do PE.

Lokalne można odpuścić, gdyż te wybory same w sobie nie mają wielkiej wagi, ale do PE to trzeba będzie zachęcać, żeby iść i zagłosować przeciwko PiS i przeciwko Konfie, w przeciwnym razie przez nie pójście do wyborów takie głosy mogą wpaść na konto PiS-u bądź Konfy. Osobiście do wyborów do PE pójdę, żeby mój głos nie wpadł na konto PiS bądź Konfy i radzę wszystkim tak zrobić.

6 godzin temu, TheMr. napisał:

Po dwóch miesiącach to można oceniać tak że hohohoh. Na razie jest dobrze, chociaż sprawa z Kamińskim i Wąsikiem co raz bardziej wygląda mi na przedstawienie by zaliczyć wsadzenie kogokolwiek do więzienia a Morawieckiego i reszty nie rusza :)

Nie ruszą, dopóki jest Duda w Pałacu i jeśli jego nie pozbędą szybko. Duda to obecnie gwarant, że PiS-iory nie trafią do więzień, tam gdzie ich miejsce, gdyż jeśli PiS-iory do końca prezydentury dostaną wyroki skazujące, to Duda momentalnie ich ułaskawi.

A jeszcze widziałem to prowadziliście tu dyskusje o mieszkaniach, ich "banće" etc. Chyba ta bańka, jeśli takowa jest, to zakończy się z chwilą najazdu kacapskich najeźdźców pod batutą Putina na ten kraj. Kwestia mieszkań, to przecież nie każdy musi mieszkać koniecznie w większym mieście, można zrobić inaczej, kupić sobie kawałek ziemi gdzie indziej i tam się wybudować, a może przy tym się okazać, że ogólnie wyjdzie się na tym lepiej niż kupując w obleganej lokalizacji skromne przysłowiowe 30 m kw. za kilkaset tys. zł. Nawet jak na cel mieszkaniowy weźmie się kredyt w banku na grube tys. zł (tak swoją drogą pomijam to, że przez stopy procentowe nie da się łatwo dostać kredytu jak to było w latach 2020-2021 gdzie stopa procentowa była śmiesznie niska, według mnie raczej w celu nabrania naiwnych ludzi na "tanie" kredyty, a później im raty urosły ponad dwukrotnie i płaczą),przecież zdecydowana większość ludzi nie ma wolnych kilkaset tys. w gotówce, ja w sumie również nie mam takiej kasiory w gotówce. Inaczej spoglądam na temat wynajmu i tego prawa, Prawo o ochronie lokatora zdecydowanie do zmiany, przecież nie może być tak, że ten kto nie płaci czynszu bądź demoluje wynajmowane mieszkanie jest "chroniony" i nie można z takim delikwentem zrobić, bo musi być według tegoż prawa zapewniony lokal zastępczy. Potem po takich doświadczeniach ci co mają puste mieszkania i chcieliby je wynajmować boją się wynajmować w obawie przed takimi przypadkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

... ależ oni będą bardzo legalni ... ulegalnieni, ... rozdysponowani - czaisz?

A ci legalni jaki teraz otrzymują nadmierny socjal?. 

Poza tym mas "rozdysponowanie" nie dotyczy bo przyjęliśmy Ukraińców. 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, jagular napisał:

 program masowego budownictwa socjalnego/czynszowego, coś co istnieje jedynie w krajach typu Kuba czy inna Korea Północna.

ha, ha, ha ho ho, hi hi. "czyn społeczny". Nie ... komunizm nie jest zbyt efektywny. Przedsiębiorstwa/projekty kierowane przez partyjnych przydupasów bez kompetencji, nie będą efektywnie prowadzone. Będzie to tylko wylęgarnia kolejnych przekrętów, a wybudowanie M1 przez ""państwo" będzie kosztowało więcej, niż M4 przez zwykłą prywatną firmę. Z resztą tak zamożne kraje jak Korea Północna widać jak fajnie działają.

@Camis nie wiem wszystkiego co dostają, ale znajomy wynajmuje Ukraince mieszkanie, za które płaci "państwo polskie"(od roku? ... albo dłużej) jakoś 1200zł miesięcznie (tyle płaciło, ale przy tej inflacji nie wiem czy nie podniósł opłat = państwo musi mu płacić więcej ... to znaczy Ty między innymi @Camis  mu płacisz ... no właściwie to jej, ale kasa leci do niego ) - moim zdaniem to wierzchołek góry lodowej

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kyle_PL Nie będzie nielegalnych imigrantów w Polsce będą tylko legalni

@jagular byłem we Francji widziałem jak mieszkają pod mostem w jakiś namiotach , na ulicach bezdomni imigranci 

Masz racje w tym o czym napisałeś ale to tyczy się tylko migracji np z Ukrainy czy Białorusi albo tych imigrantów z Afryki którzy przyjeżdżali do nas kiedyś , sam mieszkałem obok Nigeryjczyka który związał się z Polką i mial troje dzieci , tylko to był chrześcijanin a nie muzułmanin i nie było z nim żadnych problemów , z jego córka chodziłem do jednej klasy wtedy nawet nie myślałem o tym ze ona jest ciemniejsza od nas w związku z tym nie tworzono sztucznego problemu rasizmu , dla nas w klasie była to normalna polka 

@Spl97 nie ja to wymyśliłem , to są słowa prezydenta Andrzeja Dudy na którego zagłosowało ponad 10mln "Polaków"

To prawda ze to PIS doprowadził do tej sytuacji ale Platforma tez to popiera , dlatego pisalem ze PIS i PO to dwie strony tej samej monety

Ktos na YouTube wrzucał tabelki z % głosowań w poprzednim sejmie i wyszło ze PIS I PLATFORMA maja największy wspólny procent zgodności w głosowaniach

https://streamable.com/35bzpf

Donald Tusk ostro o Donaldzie Tusku XD , dla mnie to filmik roku jest 

 

Edytowane przez voltq
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...