Skocz do zawartości
hubio

Czy praca po 12h dziennie i dobre zarobki mają sens ? A może praca po 6h dziennie i dużo czasu na rozrywkę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Średnia nie uwzglęnia też B2B a tam jest najwięcej kasy generalnie.

IMO średnia krajowa wychodzi przez to zaniżona. Chociaż słyszałem głosy, że balansowane jest to nieuwzględnieniem januszexów <10, gdzie minimalna to jednak standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, galakty napisał:

A potem będzie jęk "ojeju czemu emerytura taka niska, złodzieje!" 

To będzie jakaś emerytura? Nie nastawiałbym się przy dzietności 1,2 :szczerbaty:

Poza tym obecna inflacja dość dobitnie nam pokazuje, że oszczędności to tylko makulatura.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze dożyc do emerytury :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kamiyan napisał:

To będzie jakaś emerytura? Nie nastawiałbym się przy dzietności 1,2 :szczerbaty:

Poza tym obecna inflacja dość dobitnie nam pokazuje, że oszczędności to tylko makulatura.

W sumie... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś odkłada sobie pieniądze z "koperty" to jeszcze spoko, ale jak roztrwania je bez opamiętania, jak celebryci to później będzie lament, no ale jak @kadajo najpierw trzeba dożyć tej emerytury. Pracuję już 15 lat, w tym czasie byłem na imprezach emerytalnych przynajmniej 10 z tego ponad połowa już spoczywa w pokoju. Ale co się dziwić mikroklimat gorący, zapylenie wuj duże, hałas ok 100db, i ludziom każą robić do 65 lat, a tym co brakło w warunkach szkodliwych miesiąca czy dwóch to musza jeszcze 5 lat robić... Odkąd pojawili się zielone koperki z przedrostkami manager, HR już ludziom nie idą na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
56 minut temu, kadajo napisał:

Trzeba jeszcze dożyc do emerytury :E

Niestety, szanse nie dotrwać są większe niż w rosyjskiej ruletce z rewolwerem 8:E

Szansa na śmierć przed emeryturą będąc mężczyzną: 27%
Szansa na śmierć w rosyjskiej ruletce: 16%

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostanie 65. Zapomnijcie. Albo zmieni się system emerytalny albo to bedzie 75 albo będzie fallout.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej ograniczyć emerytury tylko dla kobiet. :D

Przy obecnej średniej długości życia mężczyzn (72) nawet te 67 to nędza.

 

PS. Do obliczania wysokości emerytury używa się wspólnej (dla kobiet i mężczyzn) wartości średniej długości życia, to tak żebyś za dużo nie dostał jak już dociągniesz na te kilka lat emerytury :D

Emerytura dla mężczyzn jest skrócona i zaniżona na każdy możliwy sposób a i tak ten system ledwo zipie :lol2:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należy zmienić formalnie płeć koło 60-tki, mam nadzieję, że gdy dożyję, to będzie to możliwe w którymś z krajów UE (na zasadzie deklaracji, bez terapii i odcinania kutacza).

Należy dołączyć do zwycięskiej drużyny i korzystać z przywilejów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy obawiają się śmierci przed emeryturą: czy robicie cokolwiek, żeby zmienić statystyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przymierzamy się do zmiany płci :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kaiketsu napisał:

Dlatego należy zmienić formalnie płeć koło 60-tki, mam nadzieję, że gdy dożyję, to będzie to możliwe w którymś z krajów UE (na zasadzie deklaracji, bez terapii i odcinania kutacza).

Zmiana płci to długi i skomplikowany proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego liczę na to, że do ~2050 będzie jakąś uproszczona procedura w którymś z krajów EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Tak, przymierzamy się do zmiany płci :E

To nie zmieni zbyt mocno momentu śmierci, a jedynie to, że umrzesz jako świeżo zmieniona babka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i super. W takim razie wizyta w Finlandii/Szwajcarii i wcześniejsza emerytura w wieku 60. :)

  

5 minut temu, jagular napisał:

To nie zmieni zbyt mocno momentu śmierci, a jedynie to, że umrzesz jako świeżo zmieniona babka :P

 

Ale chociaż się może pocieszę emeryturą dłużej ? :)

No i w razie W nie zostanę jako 50+letni facet zawrócony na granicy.

Plus pozwy o transofobię jako broń przeciwko tym, którzy będą chcieli mi szkodzić w jakikolwiek sposób. ^__^

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jagular napisał:

Panowie, którzy obawiają się śmierci przed emeryturą: czy robicie cokolwiek, żeby zmienić statystyki?

Nie każdy może mieć lekką i niestresującą pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju ciężko się niestresować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JDX napisał:

Nie każdy może mieć lekką i niestresującą pracę.

Oczywiście że nie. Ale po pracy to coś się dzieje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, bleidd napisał:

No ja też w takiej byłem. Co prawda zatrudniała 40-50 osób ale też 2/3 ludzi to była najniższa i koperta, kwoty różne niektórzy 1k w kopercie, inni nawet po 6-7k. Do statystyk wliczana była najniższa. Mój znajomy do tej pory tak pracuje, już chyba z 10 lat.

Zalezy jaki zawód i pracodawca, brat jest kierowcą i we wszystkich firmach mają najniższą plus 4-5k pod stołem. Moja dziewczyna pracuje w żłobie i też najniższa plus reszta pod stołem. Ja pracuje w dużym europejskim kołchozie i mam 3.6 na rękę i niczego pod stołem. Ogólnie sam się zastanawiam czy nie zmienić pracy na taką z kopetrą, bo to bez sensu tak dalej pracować. Mam gdzieś owocowe czwartki, karnety na siłke i inne bzdety jak się zaoram przez 8h to już mi się nic nie chce. 

W emeryturę i tak nie wierzę, wymyślą jakiś dochód gwarantowany albo odwróconą hipotekę. 

Edytowane przez T0TEK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, T0TEK napisał:

Zalezy jaki zawód i pracodawca, brat jest kierowcą i we wszystkich firmach mają najniższą plus 4-5k pod stołem. Moja dziewczyna pracuje w żłobie i też najniższa plus reszta pod stołem.

Bo Polandia to państwo z tektury z hipokryzją: level 1000%... Gwarantuję Ci, że jak brat albo Twoja dziewczyna chodzili by na marsze w obronie kobiet, albo generalnie przeciwko władzy to mieliby momentalnie taką kontrolę z UKS, że byście tego do śmierci nie spłacili :) Tak się robi przepisy aby każdy musiał kombinować i na każdego żeby był hak. Ja bym nawet tego głośno nie pisał na Twoim miejscu o bracie i dziewczynie :) Frasyniuk, liderzy i członkowie KOD, generalnie wszyscy w ruchach społecznych anty władzy czy z partii opozycyjnych i ich rodziny mają przerąbane. A sprawdzić bardzo łatwo, szczególnie przy tych narzędziach którymi już dysponuje i za chwilę będzie dysponowała skarbówka. Przypominam - od roku wgląd bez zgody sądu we wszystkie konta osób fizycznych (firm było od zawsze), wgląd oczywiście w oficjalne zarobki, a za 3 miesiące obowiązek Allegro i innych platform do kierowania do centralnej ewidencji każdego kto ma więcej niż 50 rzeczy wystawionych na Allegro w ciągu roku. No i szykowane są narzędzia ze sklepów aby informować co każdy z nas kupuje. W przypadku samochodów czy nieruchomości już to działa bo mogą zapytać skąd ma się takie pieniądze i trzeba udowodnić i to logicznie. A jak nie to do sądu, a sądy przyklepują.

A w normalnych krajach robi się takie przepisy, żeby ludzie nie musieli kombinować. Po prostu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kamiyan napisał:

Zmiana płci to długi i skomplikowany proces.

Zależy co ktoś rozumie przez długi i skomplikowany....nawet u nas w półtorej roku do ogarnięcia. Zresztą jak już to będzie dostępne na zawołanie to chyba rządy nie będą na tyle głupie by nie zrównać wszędzie wieku przejścia na emeryturę kobiety, mężczyzn, kosmitów i całej reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu już sensownie napisał, raz na jakiś czas, jak jest możliwość i się chce, to można przycisnąć, posiedzieć więcej niż te 8h i dorobić na jakieś tam zachcianki czy zabawki. Sam wpadłem trochę w pułapkę własnej działalności, nabrałem sobie za dużo na głowę, a teraz się pozbywam dodatkowych tematów, bo już jestem tym zmęczony iwidzę, że odbija się to na jakości pracy, a przede wszystkim to wolę więcej czasu spędzać z dzieckiem.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2023 o 00:41, bleidd napisał:

No ja też w takiej byłem. Co prawda zatrudniała 40-50 osób ale też 2/3 ludzi to była najniższa i koperta, kwoty różne niektórzy 1k w kopercie, inni nawet po 6-7k. Do statystyk wliczana była najniższa. Mój znajomy do tej pory tak pracuje, już chyba z 10 lat.

Uciekac i nie wracac.

W dniu 30.05.2023 o 01:54, Wu70 napisał:

Niestety, szanse nie dotrwać są większe niż w rosyjskiej ruletce z rewolwerem 8:E

Szansa na śmierć przed emeryturą będąc mężczyzną: 27%
Szansa na śmierć w rosyjskiej ruletce: 16%

Srednie mnie zawsze rozsmieszaly. Gdzie odsetek ldzi ma wieksze probl;emy niz inni bo maja wiekszy stres.

W dniu 30.05.2023 o 01:07, AndrzejTrg napisał:

Jak ktoś odkłada sobie pieniądze z "koperty" to jeszcze spoko, ale jak roztrwania je bez opamiętania, jak celebryci to później będzie lament, no ale jak @kadajo najpierw trzeba dożyć tej emerytury. Pracuję już 15 lat, w tym czasie byłem na imprezach emerytalnych przynajmniej 10 z tego ponad połowa już spoczywa w pokoju. Ale co się dziwić mikroklimat gorący, zapylenie wuj duże, hałas ok 100db, i ludziom każą robić do 65 lat, a tym co brakło w warunkach szkodliwych miesiąca czy dwóch to musza jeszcze 5 lat robić... Odkąd pojawili się zielone koperki z przedrostkami manager, HR już ludziom nie idą na rękę.

Napisze Ci stary wyga co przezyl juz wiele. NAwet w Polsce macie plany emerytalne na ktore mozesz sobie opkladac zaleznie od pracodoawcy nie liczac na Zus. Patrzysz nadal satarym sterotypem a nie powinienes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2023 o 06:29, hubio napisał:

Bo Polandia to państwo z tektury z hipokryzją: level 1000%... Gwarantuję Ci, że jak brat albo Twoja dziewczyna chodzili by na marsze w obronie kobiet, albo generalnie przeciwko władzy to mieliby momentalnie taką kontrolę z UKS, że byście tego do śmierci nie spłacili :) Tak się robi przepisy aby każdy musiał kombinować i na każdego żeby był hak. Ja bym nawet tego głośno nie pisał na Twoim miejscu o bracie i dziewczynie :) Frasyniuk, liderzy i członkowie KOD, generalnie wszyscy w ruchach społecznych anty władzy czy z partii opozycyjnych i ich rodziny mają przerąbane. A sprawdzić bardzo łatwo, szczególnie przy tych narzędziach którymi już dysponuje i za chwilę będzie dysponowała skarbówka. Przypominam - od roku wgląd bez zgody sądu we wszystkie konta osób fizycznych (firm było od zawsze), wgląd oczywiście w oficjalne zarobki, a za 3 miesiące obowiązek Allegro i innych platform do kierowania do centralnej ewidencji każdego kto ma więcej niż 50 rzeczy wystawionych na Allegro w ciągu roku. No i szykowane są narzędzia ze sklepów aby informować co każdy z nas kupuje. W przypadku samochodów czy nieruchomości już to działa bo mogą zapytać skąd ma się takie pieniądze i trzeba udowodnić i to logicznie. A jak nie to do sądu, a sądy przyklepują.

A w normalnych krajach robi się takie przepisy, żeby ludzie nie musieli kombinować. Po prostu.

NIe zaprzeczam . Polska to bardzo dziwny kraj moj okciec 2 tygodnie temu pojechal  do Polski zaltwic siebie Emeryture nie pracujac nawet 1 dnia w Polsce. O dziwo bez problemowo dostal ta minimalna. Co ciekawsze Ja nie urodzony w Posce majac obywatelstwo polskie moge wystapic o obywatelstwo dla moich dzieci i moge pobierac wasze 500+ ( obecnie) dla dzieci. To jest normalnie nie wyobrazalne jak mozna dostawc pieniadze za darmo.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...