Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja Intela jest obecnie trudna. Prawdopodobnie będą oszczędzać a nie inwestować.

Do tego duże inwestycje we Wschodniej Europie zaczęły być klasyfikowane jako ryzykowne, ze względu na zagrożenie wojną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale decyzje o zmianie kierunku lub ograniczeniu inwestycji zapadły już dawno jak - gdy intel był jeszcze w świetnej kondycji finansowej.
Przewidziano to. Kupili firmy, których potrzebowali, a jak zmienili plany to po prostu je uwalili, bo tak było taniej. Pracownicy nie narzekali, bo odprawy programistów były super, a Intel wymusił, aby każdy był na UoP.
Ładnie z ich strony i w ogóle, ale to było daaaawnoooo. 

Edytowane przez michasm
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel z tego co pokazał nie umie w nową technologię. Oni doszli do ściany.

Nie mają perspektyw na rozwój.

Może pomoc rządu USA to zmieni bo degradacja firmy byłaby ciosem dla samego USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Keken napisał:

intel z tego co pokazał nie umie w nową technologię. Oni doszli do ściany.

Nie mają perspektyw na rozwój.

Może pomoc rządu USA to zmieni bo degradacja firmy byłaby ciosem dla samego USA.

No nie wiem czy tak nie umieją w nowa technologię. Nawet te ich nowe układy z najwyższej półki wydajnością od AMD nie odstają. Moim zdaniem błąd zrobili że tak kurczowo trzemali się tego szczytu. Trzeba było zejść z zegarami o te 10%. Przełknąć że NIECO odstają w dół i opracować nową architekturę. Im jednak godność (jak jakimś ruskom normalnie) nie pozwalała zdjąć korony z głowy na jakiś czas i śrubowali na siłę parametry tych najwyższych modeli. Skończyło się to dużym poborem energii i awaryjnością wyższych modeli.

Ogólnie moim zdanie. Intel ma większy potencjał od AMD. Miał go zawsze nawet w czasach kiedy AMD było praktycznie równe wydajnościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michasm napisał:

Intel kilka lat temu zaczął skupować w Polsce polskie firmy technologiczne i już 2 lata temu te firmy zamykał, bo się wycofali ze wszystkiego co tu mieli w planach.
Mój kolega pracował w jednej z firm przejętych przez Intela. W pewnym momencie po prostu wszystkich zwolnili (około 2 lata temu).
Czyli jeśli to wina rządu to jest to wina PiSu.

Tak dziala amerykanska korpo. Jak sie kaska przestaje zgadzac to z dnia na dzien zamykaja. Przechodzilem to rok temu. Tylko wtedy nikt nie naglasnial, ze sie firma zamyka i zostaja zwolnieni pracownicy ;)

55 minut temu, ampere napisał:

Czyli AMD teraz będzie królować? 

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Camis napisał:

A tak z ciekawości, 15 lat temu pracowałem w ABB na produkcji transformatorów mocy. Robiliśmy bydlaki po 100-330 MVA, waga tych największych nawet pod 250-280T.

Wiesz może orientacyjnie ile takie trafo kosztuje plus minus?. 

 

Po GPRS?.

Uszanowanie z mojej strony dla Kolegi (oraz dziękuję za produkt który w tamtym czasie nie miał sobie nic do zarzucenia) , stare ABB bardzo sobie ceniłem/cenie , obecne tyłka nie urywają , stąd większość to obecnie simens/hitachi.

Nie bardzo , w zależności od producenta/klienta/stanu (dostępności) strzelam 5-25 mln. , mowa o obecnie produkowanych , starsze/regenerowane zalegające u np. producenta wiadomo taniej ( z racji stacji starszych , które przy przeglądzie wymagają "odświeżenia" , bez ponoszenia ogromnych kosztów w przypadku kompletnej przebudowy/modernizacji).

 

Różnie , najczęściej jest LAN i 3/4G razem , GPS sporadycznie (poznasz po śmiesznym "grzybku" na dachu) , ukształtowania terenu/zabudowa/odległości są wyznacznikiem. W razie awarii/uszkodzenia pierwszego modułu mamy do dyspozycji drugi lub trzeci. Głupotą według mnie jest montowanie AiO - jak padnie to wszystko na raz , w przeciwieństwie do oddzielnych modułów (mały minus że zajmują więcej miejsca).

Osobiście preferuję LAN , natychmiastowe zalogowanie i nic nie mieli (mam zamiar sobie zrobić ładną pomarańczową 2-3m skrętkę w oplocie z dobrymi metalowymi wtykami , te dostępne w sklepach momentalnie idą do kosza - łamie się ten plastikowy dzyndzel).

 

@Bono[UG]

Dwa wklejone zdjęcia to zupełnie co innego (GPZ) , np. stacje transformatorowe słupowe , wieżowe , kontenerowe .

Ogólnie na terenach wiejskich , GPZ/stacje są dużo mniej rozbudowane w porównaniu do miasta gdzie "chopków" jest więcej , koszt miejskiej stacji trafo może bez problemu być wyższy od wiejskiego GPZ.

Wspomniane wcześniej 3 mln. od elPrezidente starczy na 1-1,5 stacji (nie mylić z GPZ) na wsi.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS kontynuuje dno dna, co robią od kilku dni. Jedyna szansa, w której mogą choć częściowo wyjść z twarzą, to przekazanie tego, co uzbierali jako PiS od końca sierpnia, mowa o ponad 6 mln zł od swoich wyborców na pomoc powodzianom.

 

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Keken napisał:

Może pomoc rządu USA to zmieni bo degradacja firmy byłaby ciosem dla samego USA.

Amerykański rząd odmówił udzielenia pomocy publicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Badalaman napisał:

Do tego duże inwestycje we Wschodniej Europie zaczęły być klasyfikowane jako ryzykowne, ze względu na zagrożenie wojną.

Oni najpierw uwalili inwestycje bodajże we Włoszech i Francji, bez zagrożenia wojną. Nasza jest ściśle powiązana z niemiecką dlatego obie są razem zawieszone.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yahoo86 napisał:

mam zamiar sobie zrobić ładną pomarańczową 2-3m skrętkę w oplocie z dobrymi metalowymi wtykami , te dostępne w sklepach momentalnie idą do kosza - łamie się ten plastikowy dzyndzel

Na to nie ma mocnych i nie wiem czy w ogóle są jakieś z metalowymi zatrzaskami. Zresztą one pewnie też się pogną i wyłamią.
Tutaj pomoże tylko i wyłącznie staranność pakowania i wyjmowania kabla z torby. Ewentualnie zabezpieczenie wtyczek zaślepkami (np. https://rbline.pl/oslona-przeciwpylowa-do-wtyku-rj45-33500.html) lub beczką (łącznik 2 kabli lan).
Zatrzaski w większości przypadków wyłamują się przy wyciąganiu kabli, rozplątywaniu kabli. Przy wsadzaniu wyjmowaniu z urządzeń, to by trzeba mieć talent.

2 godziny temu, Yahoo86 napisał:

Wspomniane wcześniej 3 mln. od elPrezidente starczy na 1-1,5 stacji (nie mylić z GPZ) na wsi

W sensie kompletnej nowej, czy wymiana transformatora na słupie też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy skończy się ta wojna:hmm:
Słyszałem że Polacy mają dość ukraińskich "braci" z powodu "zabierania" miejsc pracy na przykład

Edytowane przez Killer85
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bono[UG] napisał:

Na to nie ma mocnych i nie wiem czy w ogóle są jakieś z metalowymi zatrzaskami. Zresztą one pewnie też się pogną i wyłamią.
Tutaj pomoże tylko i wyłącznie staranność pakowania i wyjmowania kabla z torby. Ewentualnie zabezpieczenie wtyczek zaślepkami (np. https://rbline.pl/oslona-przeciwpylowa-do-wtyku-rj45-33500.html) lub beczką (łącznik 2 kabli lan).
Zatrzaski w większości przypadków wyłamują się przy wyciąganiu kabli, rozplątywaniu kabli. Przy wsadzaniu wyjmowaniu z urządzeń, to by trzeba mieć talent.

W sensie kompletnej nowej, czy wymiana transformatora na słupie też?

Kiedyś gdzieś widziałem metalowe , trzeba będzie poszukać. Zatyczki/zaślepki niewiele mi pomogą , w moim przypadku łamią się właśnie przy wyciąganiu z gniazda (przypuszczam że producenci przewodów LAN nie trzymają standardu i przemysłowe gniazda je wykańczają - niektóre to nawet ciężko włożyć.

Miałem kiedyś starą przemysłową skrętkę 2m (cała metalowa , chyba simens) która dzielnie sobie radziła przez ponad 5 intensywnych lat i niestety ją gdzieś zgubiłem (tam dźwigienka była super ponieważ miała z 1,5cm długości i była szeroka/gruba - bez problemu można było wyciągać w rękawicach). Obecnie jadę na LianLi (tak średnio się sprawuje - sztywny przewód) i zapasowe nie odpakowane 5-6sztuk mam w torbie z miernikami.

 

Bardzo uproszczę żeby nie mieszać typów , kompletnej i gotowej do użycia , + model GPU dla ułatwienia.

STACJE - przekazują energię po słupach/w ziemi (powietrzna/naziemna) do domów/bloków/zakładów/itd. ... .

  • Słupowe [GT-1050] (grzejnik wiszący na słupie) o małej mocy w zależności od regionu to kosz w przybliżeniu 125-150 tys. złociszy (najdroższe jest trafo +/- 100k , aparatury prawie nie ma , a słup to grosze).
  • Kontenerowe/betonowe [RTX-4090] (duże pudło w pobliżu osiedla) średnio powiedzmy 2-15 mln. (owszem są droższe , masa aparatury , wentylacja , jedno do kilku mocnych trafo wewnątrz , obudowa/bryła pyło/wodo/gazo szczelna). <--- starsze powiedzmy 20 letnie w większości nie spełniają żadnej normy szczelności

GŁÓWNY PUNKT ZASILAJĄCY (GPZ) - rozsyła energię do stacji.

  • GPZ [serwer składający się z 10-100 RTXów 4090] (spora działka z altanką i kupą buczącego żelastwa wewnątrz) rozstrzał cenowy jest ogromny , powiedzmy 10-100 mln. jak nie lepiej (kontrole/przeglądy owszem , ale nigdy nie projektowałem GPZ i kwota jest szacunkowa , 1 trafo to koszt kilku/nastu mln.). Kilka do kilkanaście ogromnych mocarnych trafo , sekcje/podsekcje/rezerwa , styczniki/rozłączniki mechaniczne/automatyczne , aparatury od groma , itd.).

Ceny stacji/GPZ są uzależnione od region/typ/charakterystyka pracy/teren/warunki/chopki/ o czymś zapomniałem!!!🙁

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera była napięta? Za mało wozów strażackich dostali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Killer85 napisał:

Kiedy skończy się ta wojna:hmm:
Słyszałem że Polacy mają dość ukraińskich "braci" z powodu "zabierania" miejsc pracy na przykład

Co zabiera? Do sprzątania się nie garną? Budownictwo jest za tanie? Najlepiej jak by się skończyło i już dość wkładania co się tam nie wkłada i tylko tyle. Tyle że obydwie strony muszą tego chcieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Killer85 napisał:

Słyszałem że Polacy mają dość ukraińskich "braci" z powodu "zabierania" miejsc pracy na przykład

Bez przesady. Ja znowu słyszę od większości znajomych, że u nich w firmach brakuję wręcz ludzi do pracy i Ukraińcy i inni obcokrajowcy dalej jest ich za mało, aby wypełnić luki :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Killer85 napisał:

@wii Nie do sprzątania tylko w większych zakładach pracy 

Właśnie tu w wątku obok już lamentują że ceny tam rosną i długo będzie odbudowa. Zebrać ich wszystkich do pomocy więźniom w tym uprzątaniu za minimalną ukraińską i żarcie z dachem w tamtych rejonach i nauczyć odbudowywania. Oczywiście jak ojczyzna nie doprasza się o większe poświęcenie.

Te pieniądze ze zbiórek i na te niby kredyty zainwestować w dach nad głową, żarcie i minimalną ukraińską i jazda. Nawet jak rok potrwa to przynajmniej się kogoś czegoś innego nauczy.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Killer85 napisał:

Słyszałem że Polacy mają dość ukraińskich "braci" z powodu "zabierania" miejsc pracy na przykład

Kto wtedy będzie pracował jak już są ogromne niedostatki rąk do pracy?. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tania propaganda z tymi rękami do pracy.

Mamy kilka milionów ludzi biernych zawodowo którzy mogliby ale nie pracują.

51 minut temu, Killer85 napisał:

Słyszałem że Polacy mają dość ukraińskich "braci" z powodu "zabierania" miejsc pracy na przykład

Normalne w każdym kraju gdzie przybywają obcy.

W Berlinie też im ukraińskie witaminki zabrały trochę roboty.. :lovin:

Cytat

50 procent Berlińskich prostytutek to Ukrainki

https://www.welt.de/politik/deutschland/plus253481548/Prostitution-In-den-Bordellen-sind-es-mittlerweile-etwa-50-Ukrainerinnen.html

Saszka niestety musi siedzieć w okopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Killer85 napisał:

@lukadd a ja na odwrót słyszałem :E

Ale od kogo? Bo nie wierzę, że od właścicieli tych firm czy kierowników zajmujących się produkcją. Mam kilku znajomych właścicieli i kierowników w firmach typu duże betoniarnie, produkcja okien, podzespoły elektro, spedycja etc. W różnych częściach PL i wszyscy mają problem z brakiem pracowników, a szczególnie ogarniających pracowników.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd   od wuja z warmińsko-mazurskiego który mówił mi że pracodawcy wolą zatrudniać ukraińców a nie polaków 

Łyso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dany Polak ma bardziej dwie lewe ręce niż Ukrainiec to wiadomo :E Ale to już nie wina Ukraińca :E

Jak ogarnia to może przebierać w pracy.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...