Skocz do zawartości
WebCM

Zakup mieszkania od dewelopera

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.09.2023 o 02:11, WebCM napisał:

Wersja z przeróbkami

Mi się bardziej podoba, ale jest bardziej kosztowna i w niektórych miejscach projektantka też odleciała.

Likwidujemy wnękę na lodówkę i przenosimy ją na drugą stronę. Piekarnik też.

Fatalna, zamiast tej mini ścianki i jakiejś przestrzeni płacisz za obudowanie kloca na środku mieszkania.

Jak widać to nie taka prosta sprawa, to trzeba usiąść na spokojnie, daj sobie czas 8:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma pomóc, to załączam wymiary pomieszczeń:

pomiar.thumb.png.693fe1f4a09b0c84d5d93285594fcafa.png

Nie ruszę bez rozwiązania kwestii łazienki i salonu. Jeśli mają być przeróbki, to przy okazji warto zrobić podłogówkę w łazience, pod warunkiem, że koszty będą akceptowalne, bo trzeba kuć posadzkę. Ile to może wynieść?

W dniu 17.09.2023 o 10:27, Wu70 napisał:

Fatalna, zamiast tej mini ścianki i jakiejś przestrzeni płacisz za obudowanie kloca na środku mieszkania.

Z jednej strony tak, a z drugiej zyskuję więcej przestrzeni roboczej. W aneksie między klocem a meblami po drugiej stronie jest 110 cm szerokości, trochę mało jak na ciąg ewakuacyjny, ale bywa jeszcze ciaśniej.

W dniu 16.09.2023 o 13:56, 209458 napisał:

Przy oknie tzn. tam gdzie w oryginale ten fikuśny zegar? Wtedy kanapa będzie praktycznie w kuchni stać. A jak dasz po drugiej stronie okna (wyjścia na balkon?) to kanapa będzie dzielić salon na pół. Imho niestety jak się chce sensownie kącik TV postawić to zostaje ta nieszczęsna ścianka.

Zostaje chyba rozwiązanie z kanapą, która dzieli salon na pół. Często spotykane. Niestety ten układ mieszkania nie daje zbyt wielu możliwości. Jeszcze można pokombinować ze ściankami.

W dniu 16.09.2023 o 13:39, Keken napisał:

Ta druga wizualizacja ładna. Dużo matowego jasnego drewna tylko musisz się dowiedzieć jak to drewno jest zabezpieczone bo z czasem będzie żółknąć i przechodzić w taki bursztynowy. Kilka lat i może brzydko wyglądać jak będzie dostawało dużo słońca a na pewno mało nie kosztuje.

Koszt drugiej wersji to 200k (z tańszymi materiałami 150k). Na wszystko faktury i przelewy.

Pierwsza wersja to koszt od 100k do 150k. Nie ma rysunków technicznych.

Teraz ceny poszły w górę, więc wyjdzie jeszcze drożej.

W dniu 16.09.2023 o 13:39, Keken napisał:

Ta pierwsza wizualizacja wygląda tanio. Najtańsze drzwi, słaba tekstura drewna. Wygląda jak zwykła sosna lub imitacja.

Szafki w aneksie - musiałbym dopytać jej stolarza o szczegóły - pokazywał mi jedynie próbki i mogę powiedzieć tylko tyle, że nie są białe (tylko szare) i nie są gładkie (tylko z fakturą). Wybór drzwi i podłóg, a także wszelkich innych materiałów leży po mojej stronie.

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, WebCM napisał:

to przy okazji warto zrobić podłogówkę w łazience

Podłogówka w łazience jako jedne źródło ciepła to jest klops. Ma dużą bezwładność i nie podgrzejesz sobie szybko pomieszczenia do kąpieli. Ja mam podłogówkę wszędzie, ale w łazienkach i tak dodatkowo dam kaloryfery elektryczne. Dodatkowo można sobie na nim szybko wyszuszyć ręcznik.

8 godzin temu, WebCM napisał:

Ile to może wynieść?

Tego się dowiesz z wyceny. Kolega rył całą chatę (ściany, podłogi i sufity) i dużo za do dopłacał, bo dwa razy robocizna i jeszcze materiał do naprawy.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karister Ja mam podłogówkę + elektryczne drabinki w łazience i jak na razie w ogóle ich nie używamy :P

@WebCM A co do całego projektu to większość tych rzeczy to powinieneś przegadywać z Panią/Panem projektant, przynajmniej u mnie to tak wyglądało. Jak Ci zależy na kasie to stosuj proste i praktyczne rozwiązania, i tak za kilkanaście lat wywalisz prawie wszystko :P To biuro jak dla mnie strasznie przesadzone i mega niepraktyczne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Karister napisał:

Podłogówka w łazience jako jedne źródło ciepła to jest klops. Ma dużą bezwładność i nie podgrzejesz sobie szybko pomieszczenia do kąpieli.

Bez przesady, taka mała łazienka, w dodatku w środku budynku, bez ścian zewnętrznych, to można cały czas trzymać ciepło bez kombinowania. Ale ogólnie z ustawieniem tam czegoś innego będzie ciężko, bez ruszania ścian. U siostry jest podobnie, tzn były piony wierzchem, zabudowane K-G w taki komin na środku, ale nie aż takie głębokie i bardziej pośrodku. Gdyby ta dziupla po lewej była przynajmniej 10cm szersza to by tam można spokojnie dać prysznic. A tak to zostaje szafka/schowek na rzadziej używane rzeczy.

Co do kuchni, to jak ma być pod wynajem to może faktycznie najlepiej dociągnąć ściankę do końca i zrobić osobną. O ile układ okien pozwoli. A jak nie, to może zlikwidować wejście bezpośrednio z korytarza do kuchni i zamiast cudów z zagroda lodówki, będzie kawałek normalnej ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... ciekawe to, co piszecie. Zobaczy się, czy u mnie też elektryczny będzie nieużywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karister napisał:

Podłogówka w łazience jako jedne źródło ciepła to jest klops. Ma dużą bezwładność i nie podgrzejesz sobie szybko pomieszczenia do kąpieli. Ja mam podłogówkę wszędzie, ale w łazienkach i tak dodatkowo dam kaloryfery elektryczne. Dodatkowo można sobie na nim szybko wyszuszyć ręcznik.

Kaloryfery to lipa w lazience. Do wydajnego działania potrzebują innej temperatury i psują działanie podłogowymi. Jak piszesz jedynie elektryczne mają tam sens. 

Ale dobrze ustawione ręku nie powinno psuć klimatu w łazience. Podłogowa w płytkach dobrze dogrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Karister napisał:

Podłogówka w łazience jako jedne źródło ciepła to jest klops. Ma dużą bezwładność i nie podgrzejesz sobie szybko pomieszczenia do kąpieli. Ja mam podłogówkę wszędzie, ale w łazienkach i tak dodatkowo dam kaloryfery elektryczne. Dodatkowo można sobie na nim szybko wyszuszyć ręcznik.

 

Lazienki nie suszysz wystarczy zeby byl wiatrak wywiewowy. Kaloryfer w lazience to nieporozumienie.

W domu co buduje to w lazienkach jest tak . Podlogowe bym nie mial zimno w nogi, wiatrak wywiewowy na zewnatrz by woda sie nie skraplala, nawiew cieple zimne zalezy od pory roku.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MaxForces napisał:

Lazienki nie suszysz wystarczy zeby byl wiatrak wywiewowy. Kaloryfer w lazience to nieporozumienie.

 

Oczywiście że łazienki nie suszę, lol. Przeczytaj jeszcze raz, co ja chcę suszyć i o jaki kaloryfer chodzi.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WebCM

Ja tą ściankę na tv bym wywalił, bo tylko zabiera przestrzeń. Ta duża z drugiego projektu to nieporozumienie, bo w aneksie byś musiał chodzić bokiem, a w salonie 2 osoby się nie wyminą. 

Ja jestem fane układania takk wypoczynku, aby być skierowanym w stronę okien, bo to dodaje masę przestrzeni. Jak masz zielono za oknem to w ogóle must have. Jak tv dla Ciebie nie jest ważne to możesz wstawić narożnik, a tv byłby na ścianie naprzeciwko aneksu prxy oknie na wysięgniku takim, że można odciągnąć od ściany i go obrócić o 90 stopni. I mógłbyś oglądać i z aneksu i z przedpokoju/narożnika. Tv mógłby być wysoko. Prawie przy suficie. Wbrew pozorom to jest bardzo wygodna pozycja do oglądania tv na wypoczynku. Ja mam tv nisko i trochę mi to przeszkadza. 

Nie jest to rozwiązanie idealne, ale nie rób z aneksu z salonem klitki. Ja mówiąc szczerze w aneksie bym się wstrzymał z górnymi szafkami, bo one zabierają przestrzeń. 

Myślę, że to by było super mieszkanie dla 1-2 osób jakby łazienka była 3 razy większa. 

Tak mówiąc szczerze to można by połączyć obie sypialnie, znacznie powiększyć łazienkę, a z tego co zostanie w prawym górnym rogu projektu zrobić garderobę. 

Nie uważam, że garderobę trzeba mieć, ale o niej pisałeś. W tej dużej sypialni mógłbyś walnąć takie big szafy, w których zmieścisz nawet te pierdoły z kuchni, które nie zmieszczą się w aneksie, a które potrzebne są raz na 3 lata. 

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce się mieć duży tv to ta ścianka jest koniecznością. Ten salon z aneksem jest mało ustawny. Wstawi się narożnik oraz stolik kawowy, stół na podejmowanie gości i robi się problem. Ja u siebie to miałem odwrotną sytuację, nie dostawiałem ścianek tylko je usuwałem aby połączyć salon z korytarzem, tak aby zdobyć przestrzeń na wstawianie mebli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ghostdog napisał:

Jak chce się mieć duży tv to ta ścianka jest koniecznością.

A mały gdzie dasz? Tak jak pisze michasm, żeby się w niego wgapiać z 5 metrów gdzieś pod sufitem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2023 o 09:22, Bono[UG] napisał:

Do kompletu przeciętne wynagrodzenie:

Miesięcznie? Kurna, to co ja robię w Holandii? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2023 o 11:14, Karister napisał:

Podłogówka w łazience jako jedne źródło ciepła to jest klops. Ma dużą bezwładność i nie podgrzejesz sobie szybko pomieszczenia do kąpieli. Ja mam podłogówkę wszędzie, ale w łazienkach i tak dodatkowo dam kaloryfery elektryczne. Dodatkowo można sobie na nim szybko wyszuszyć ręcznik.

Tak, to jest dobra opcja. Ogólnie miałem tego nie robić, ale rodzice mnie przekonali ;-) Z tym, że u mnie będzie chyba zwykła drabinka, ewentualnie wodno-elektryczna typowo pod ręczniki.

Swoją drogą, ciekawe jakby dać do łazienki jakieś ładne drewno na podłogę. Nawet bez włączonej podłogówki powinno być dość ciepło, no i spoko wygląda.

 

W dniu 20.09.2023 o 11:37, 209458 napisał:

Bez przesady, taka mała łazienka, w dodatku w środku budynku, bez ścian zewnętrznych, to można cały czas trzymać ciepło bez kombinowania.

Też mi się tak wydaje.

TV przy suficie? Na wysokości wzroku max to środek ekranu, a nawet wyżej. 

Kiedyś myślałem, że podłogówka i drewno się gryzą, a tak oczywiście nie jest. Zakochałem się w drewnianej podłodze. W sypialni na pewno taką zrobię.

 

 

500_500_productGfx_8973.jpg

Edytowane przez Adi777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adi777 napisał:

Tak, to jest dobra opcja. Ogólnie miałem tego nie robić, ale rodzice mnie przekonali ;-) Z tym, że u mnie będzie chyba zwykła drabinka, ewentualnie wodno-elektryczna typowo pod ręczniki.

Swoją drogą, ciekawe jakby dać do łazienki jakieś ładne drewno na podłogę. Nawet bez włączonej podłogówki powinno być dość ciepło, no i spoko wygląda.

 

Też mi się tak wydaje.

TV przy suficie? Na wysokości wzroku max to środek ekranu, a nawet wyżej. 

Kiedyś myślałem, że podłogówka i drewno się gryzą, a tak oczywiście nie jest. Zakochałem się w drewnianej podłodze. W sypialni na pewno taką zrobię.

 

 

500_500_productGfx_8973.jpg

Podloga drewniana w lazience to nie porozumienie chyba ze chcesz zmieniac dosc szybko.

Drewniana podloga w czesci urzytkowej to wielkie udogudnienie pozniej( sprzatanie i utrzymanie). Na zdjeciu masz masz naturalne drewno co z czasem przekstalca sie w wielki problem. Dab , orzech to sa kierunki.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MaxForces napisał:

Podloga drewniana w lazience to nie porozumienie

Zależy jaka.

35 minut temu, MaxForces napisał:

Na zdjeciu masz masz naturalne drewno co z czasem przekstalca sie w wielki problem.

Na zdjęciu mam bodajże dąb, klejony, chyba trójwarstwowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adi777 napisał:

Zależy jaka.

Na zdjęciu mam bodajże dąb, klejony, chyba trójwarstwowy.

Jaka nie polozysz w lazience drewniana po jakim czasie szlag ja trafi(mimo ze ja zabezpiszysz).

Na tym zdjeciu masz drewno naturalne bez ciecia prostego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adi777 napisał:

No nie bardzo bo na zdjęciu pomieszczenia a na zdjeciu realnym to calkowicie rozne podlogi . Popatrz na szerokosc laczen na zdjeciach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się w ogóle nie podoba. Zbyt dużo skaz i na całości dziwnie to wygląda. Trochę jak w starej stodole ale każdy ma inny gust.

Ja tak jak Max dąb albo orzech i mi się podoba półmat bo mat to chyba za mocny.
Drewniane podłogi są super tylko ja robiłbym na całej chacie jeden rodzaj. łazienka wiadomo jakieś kafle.

Dla mnie coś takiego może być jak na screenach wyżej z projektu nr 2.

e9e3d960bb6c6a1a42474d4ddba3895d5ca62a64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Keken napisał:

łazienka wiadomo jakieś kafle.

Czemu wiadomo? Mało jest innych materiałów? Dla mnie kafle są już dawno nudne. Oczywiście mogą być ładne, ale po prostu mi się zbrzydły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być inne materiały ale nie drewno na podłogę. Mogą być jakieś kafle imitujące drewno jak kto chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bo przecież każdy rodzaj drewna jest taki sam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Keken napisał:

Mi się w ogóle nie podoba. Zbyt dużo skaz i na całości dziwnie to wygląda. Trochę jak w starej stodole ale każdy ma inny gust.

Ja tak jak Max dąb albo orzech i mi się podoba półmat bo mat to chyba za mocny.
Drewniane podłogi są super tylko ja robiłbym na całej chacie jeden rodzaj. łazienka wiadomo jakieś kafle.

Dla mnie coś takiego może być jak na screenach wyżej z projektu nr 2.

e9e3d960bb6c6a1a42474d4ddba3895d5ca62a64

mam jakies 5 miesiecy do konca. Orzech w calum domu poza lazienkami. Jedynie nie podjolem jeszcze dcyzji jaki polysk. Dla tych co nie wiedza orzech jest bardziej brazowy niz dab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deweloper gdzie miałem brać mieszkanie się chyba obudził, cena była 580k, ostatnio dzwoni że jest SUPER PROMOCJA na 550k xD Nikt przez miesiąc nie kupił tamtego mieszkania. 

I wszystko byłoby super, tylko nie chcę czekać roku na odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...