Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, 209458 napisał:

To teraz jeszcze wyjaśnij dlaczego gdy zgłaszamy to wrzutką do regulowania cen prądu to wtedy jest krokiem do niezależności, a jak by zrobili normalną nowelizację ustawy o elektrowniach wiatrowych, w cywilizowany sposób to by nie było?

Cały czas mam wrażenie, że omijasz sedno argumentu. PiS krytykuje, taka rola opozycji, ale KO im się ewidentnie podłożyła do bicia. stosując sztuczki, które sami wcześniej krytykowali

Jasne, nie wiem. Tyle słów napisałeś i nie zbliżyłeś się nawet do wyjaśnienia tego nam prostaczkom.

Nie jestem ekspertem od procesu legislacyjnego, ale nie znalazłem tego projektu na liście https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=PROJKONSU&NrKadencji=9&Kol=D

Podasz jakieś planowane daty konsultacji, bo sam nie umiem znaleźć.

Moim zdaniem oczywiście należy wykorzystać wzory sprawdzone przez PiS. Celem jest szybko o nadgonić co oni spieprzyli. A jak obecna sejmowa większość będzie robić afery maseczkowe zmianami przepisów, to obaj będziemy protestować. Wiele dziedzin będzie wymagało metod pisowskich, bo jak już pisałem bezprawia nie można zalegalizować tylko się je zwalcza. O ile widzę to Henning-Kloska i Kobosko (2050) zaczęli się z tego gęsto tłumaczyć co już jest wysokim standardem w porównaniu do PiS, który w ogóle nie miał takich ciągot. Więc proszę obiektywnie na to patrzeć.

Czy może uważasz, że proponowana zmiana jest bezprawna, ew. jednoznacznie szkodliwa dla środowiska/ społeczności / państwa?

O ile wiem projekt jeszcze nawet nie miał I czytania w Sejmie. Czyli formalne nawet go nie ma tylko jest przygotowywany do procedowania.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Keken napisał:

Część PiSowców zarobiła przez te kilka lat tyle, że na kilka pokoleń wystarczy. Płakać mocno nie będą. Są jeszcze tajne umowy z firmami z Korei, USA, Węgrami. To tylko pierwsze z brzegu.

Obajtek nie miał nic. Brak wykształcenia, doświadczenia, kwalifikacji, zawodu. Dostał posadę dzięki partii i zarobił tyle, że na kilka pokoleń wystarczy.
Ilu jest takich co dorobiło sie fortun na państwowych posadach, przetargach. CPK, przekop, budowa płotu na granicy.

Oni mięli świadomość, że kiedyś PiS się może skończyć więc robili tak żeby już nie musieć pracować.

No tak. Co gorzej olbrzymiej większości z nich zapewne nic się nie da zrobić. Ale to PiSowi nie pomoże w utrzymaniu się na powierzchni. Dla tych co się dorobili to nawet lepiej jak PiS szybko się stoczy, bo w pewnym zakresie odzyskają niezależność, a majątki zostaną. Więc będą bronić PiSu głownie werbalnie. A to, że niektórzy emeryci być może będą tęsknie wspominać - a kogo to będzie obchodzić?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LeBomB napisał:

Nie no, mówimy o definicji normalnej, czyli kogoś, kto wybrałby partię, której poglądy leżą mniej więcej po środku.

Wydaje mi się że nie wszystkie decyzje polityczne można jednoznacznie podciągnąć pod lewo/prawo, więc taka osoba też może czegoś bardzo się bać, też może tworzyć jakieś ekstrema, itd, nie? Żyjemy w cywilizacji tak bardzo przesyconej potencjalnymi możliwościami, bodźcami, że każdy znajdzie coś dla siebie do narzekania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adashiTo jest stara historia - gro tych osób to karierowicze i nowobogaccy oraz koniunkturaliści. Czepiają się każdego, kto daje zarobek, a PiS dawał nieproporcjonalnie duże frukta. Zamachu stanu w Polsce podjął się z przekonania wyłącznie Zakon PC (Kaczyński, Terlecki, Suski itp.), ale potrzebowali ludzi, którzy chcieli pobrudzić sobie ręce. 

Moim zdaniem dopóki są fundacje i spółeczki to PiS będzie się mocno trzymał. Majątki raczej zostaną, prawnie bardzo ciężko jest to zabrać. Co najwyżej przepadek mienia pochodzącego z przestępstwa, ale w to nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, wcale bym się nie zdziwił, podobno to niejaki M.W (ale bez wąsa ;-)).

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, LeBomB napisał:

Nie, ta odpowiedź była dawno, a to co sobie wybrałeś z tekstu jako odpowiedź to po prostu wyrywkowy fragment.

Wybieram jak to mówisz wyrywkowy fragment bo zamiast napisać jednym zdaniem o sednie problemu to odpowiadasz pytaniem na pytanie albo streszczasz mi posty.

 

Nie znam twoich ani niczyich pobudek ale zastanów się jak to wygląda z zewnątrz biorąc pod uwagę czas i kontekst wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, 209458 napisał:

To teraz jeszcze wyjaśnij dlaczego gdy zgłaszamy to wrzutką do regulowania cen prądu to wtedy jest krokiem do niezależności, a jak by zrobili normalną nowelizację ustawy o elektrowniach wiatrowych, w cywilizowany sposób to by nie było?

Cały czas mam wrażenie, że omijasz sedno argumentu. PiS krytykuje, taka rola opozycji, ale KO im się ewidentnie podłożyła do bicia. stosując sztuczki, które sami wcześniej krytykowali

Serio taka trudna do zrozumienia jest różnica między przepychaniem ustawy z wrzutkami w jedną noc, tak żeby nikt nie mógł wnieść poprawek, a normalnym procesowaniem zmiany jedną ustawą kilku innych, które są powiązane tematycznie i mają ten sam cel?

A cena energii w dużym stopniu zależy od ceny najdroższego surowca, z której jest pozyskiwana. Długi czas najdroższy był gaz i nie miało większego znaczenia to, że z gazu mamy w sumie najmniejszą produkcję energii. Potem zdrożał węgiel. Z racji tego, że energia nie miała obligo giełdowego, to cena była w zasadzie regulowana centralnie, więc po części mogła służyć zwiększaniu zysku, bo od dłuższego czasu uważam, że ceny są zawyżone, bo koszty związane z surowcami do ich produkcji staniały, lecz jednocześnie podniesiono koszty pracy, zdrożał transport surowca itd. Dość dużo składowych.

Stanęło na tym, że obecnie bez jakichkolwiek "osłon" cena powinna wynosić prawie 2 zł za kWh dla użytkowników indywidualnych, a między 3 a 4 zł dla firm. Ktoś to udźwignie bez gwałtownego wzrostu cen wszystkiego?

Dlatego zwiększenie udziału OZE w systemie daje po części szansę na obniżenie ceny. Tylko na samych słonecznych daleko się nie pociągnie, szczególnie w zimie, a wiatrowe w praktyce zostały zablokowane. Stąd właśnie kluczowym jest odblokowanie rozwoju energetyki wiatrowej.

 

 

 

1 minutę temu, elcaco napisał:

Nie znam twoich ani niczyich pobudek ale zastanów się jak to wygląda z zewnątrz biorąc pod uwagę czas i kontekst wypowiedzi.

No kontekst na pewno nie był taki, że chcę ograniczyć prawa seniorów, bo głosują na PiS. Z tego co pisałem wyraźnie wynikał brak logiki i zgodności z prawem takich rozwiązań. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, DjXbeat napisał:

Cały teren jest na jednej otwartej płaszczyźnie, idealnej pod budowę lotniska i dlatego właśnie tu powstaje CPK. Nie znam się na wiatrakach ale są to jedne z większych jakie widziałem a widziałem ich sporo. Na pewno to są starsze rozwiązania bo te wiatraki stoją już u Nas 15 lat. Najpierw postawili jeden a po 2 latach drugi. Przed postawieniem drugiego wiatraka zebrana została opinia społeczności (ponad 300osób), która w 100% nie miała żadnych przeciwskazań dla inwestycji. Mój dom był na linii prostej i do każdego wiatraka miałem ~220m. Z takiej odległości nic nie słychać czy to w nocy czy w dzień. Sąsiedzi mieli jeszcze bliżej i również u nich nic nie było słychać. Nie zgłaszali żadnych uwag,  Słuch mam perfekcyjny, nie wiem jak z tym sąsiedzi. Na podstawie 15 lat obcowania z wiatrakami na miedzy mam taką a nie inną opinię. A Ty na podstawie czego się wypowiadasz? Masz jakieś doświadczenie życiowe z wiatrakami czy zwyczajnie wyciągasz "dane" z internetu? 

Do momentu pisania do mnie, to nawet ma sens. I oby tak dobrze było i w innych, ale jak wyjdzei w praniu to zobaczymy. Widziałeś kilka wiatraków, ale nie wszystkie i nie wszędzie. 

 

9 godzin temu, DjXbeat napisał:

Bo bez względu na inwestycje zawsze znajdzie się ktoś kto będzie robił pod górkę bo ma taki kaprys. 

A to już sensu nie ma.

 

8 godzin temu, LeBomB napisał:

Można również ciąć lub mielić i przetwarzać je na inne przedmioty. Robi się elementy przystanków, słupów czy innych obiektów przestrzeni miejskiej, tylko to też jest rynek, który ma małą podaż względem ilości zużytych łopat. Ale nie jest tak, że nie poddaje się ich recyklingowi, bo się nie da. Da się, tylko obecnie jeszcze dla dość wąskich zastosowań.

No właśnie. MOŻNA. Rządzić z porzytkiem dla Polaków też MOŻNA a jakoś małoco z tego wychodzi rządom ostatnich 20 lat. Wcześniejszym też niewiele więcej.

A jak będzie wyglądała praktyka? I nie obok bogatych osiedli i dużych miast. Mnie interesuje praktyka dla tych niezamożnych, bo właśnie się obawiam, że mi walną niemal DOKŁADNIE przez mój dom linię pociągu. I wiesz czemu się boję? Bo tu skasują 10 domów biedoty a prostsza linia tak się składa, że przechodzi przez wille lekarzy i prawników. Zgadnij kto lepiej przekona decydentów i urzedasów. Protest 20 ludzi z transparentami czy walizeczka kasy pod stołem?

To jest POLSKA. Niestety lub stety. Tu nie ma co zakładać, że będzie super.

Poza tym recykling nie obala argumentu o opłacalności. Jak się z tym potem pierdzielić i iść w koszty recyklikngu to pojawia się pytanie - jakie jest ostateczny bilans, bo jak się okaże, że 10% drożej można było mieć prąd z gazu czy węgla, to pierdzielę takie NOWOCZESNE I EKO rozwiązania psujące krajobraz i stwarzające potencjalne zagrożenia. 

6 godzin temu, Everyman napisał:

Chodzi o to, że połączyli projekt tej nowelizacji z całym szeregiem innych. Nie będzie procedowania w jeden dzień i nie będzie głosowania o północy i pewnie podpisu Andrzeja o 1. w nocy też nie będzie.  Konsultacje też są.

Posłanka Henning-Kloska jako typowana na przyszłego ministra resortu energetyki źle albo w ogóle nie zakomunikowała projektu, resztę zrobił PiS i pisowskie media, w tym Polsat. Ot, cała wielka afera.

Już chciałem się zgodzić, a potem dodałeś, że wszystko cacy, tylko ten wstrętny pis. No ja pierdzielę. Jakbym "to wina tuska i peło!" słyszał z drugiej strony. Co wy macie z tym tribalismem? Nie można krytykować "swoich" polityków? Przywiązujecie się do nich emocjonalnie czy jak? Oni wszystcy są podobnie źli i nieudolni. Jak oczekujesz, że jakiejś partii nie będzie się krytykować, to się rozczarujesz, niezależnie jaka to by była partia.

 

 

A jak ktoś ma jakieś info, które mnie przekona do zmiany poglądu na te wiatraki to dawać. Może są normy hałasu tak rygorystyczne i mądrze napisane, że nie ma obaw? Może zakaz używanie zdezelowanego złomu albo "nowych" ale gównianych komponentów z Chin czy innego Bangladeszu? Może ja się opieram o głosy krytyki zasadnej 5 lat temu, ale już nieaktualnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma PN-EN 61400-11:2013-07/A1:2018-09 określa całą metodykę pomiarów hałasu od turbin wiatrowych, w tym infradźwięków.

Do tego masz rozporządzenie

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20071200826/O/D20070826.pdf

1785657851_Beznazwy.thumb.jpg.af16e9eb20fd1177f4568f93602658fb.jpg

Patrzysz na ostatnie dwie kolumny. Tam gdzie są elektrownie wiatrowe będzie norma z wiersza 2. czyli 50 dBA w dzień i 40 w nocy. To są wartości na zewnątrz mierzone na wysokości 4 metrów na terenie otaczającym posesję albo w świetle okna budynku danej kondygnacji. Nie zostały ustalone "bo tak" tylko idą za tym lata badań.

Wewnątrz budynku będziesz miał jeszcze ciszej. Z resztą dla wnętrz też są ustalone normy hałasu, ale pochodzącego od wyposażenia i instalacji

https://sonarch.pl/2020/09/dopuszczalny-poziom-halasu-wg-pn-b-02151-2-2018-01/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

"Prawo Unii Europejskiej zapewnia ochronę prezesowi polskiego banku centralnego, gdyby przyszły rząd planował bezprawnie postawić go w stan oskarżenia lub zawiesić" podkreśliła prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde, cytowana przez Agencję Reutera.

Panowie o co chodzi, że Glapa jest tak mocno chroniony? Poszedł naskarżyć, że go dręczą, takiego "wybitnego" specjalistę? :E

I w ogóle co to jest za parodia, że prawi UE chroni takiego łamagę jak Glapa od partactwa? Ręka rękę myje czy co?

Prezes NBP i jego aniołki, + wszyscy uciekinierzy z PiSu, co przyszli po ciepłe stołki, to powinni jako pierwsi wylecieć na zbity ryj a nie okres ochronny sobie załatwiają w tej "złej Unii".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Błaszczak tylko "Wąski" bez wąsa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, voltq napisał:

Panowie i panie którzy głosowaliście na lewicę , koalicję obywatelska i trzecia drogę , na jakim etapie jest obiecana kwotowa wolna od podatku dochodowego 60 tysięcy złotych , dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców zmieniony na wakacje ZUS oraz 35 godzinny tydzień pracy ?

Panowie i panie z konforussi, przypominam że nadal rządzi i jeszcze chwilę porządzi PiS, do którego szły wasze "Szczęść Bożę" na naradę w sprawie nowego rządu.
Jak nie umiecie rozróżnić kwotę wolną od podatku 500 tys. zł od 60 tys. zł, tak nie umiecie rozróżnić kto rządzi obecnie <facepalm>

Edytowane przez kanon7
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kanon7 napisał:

Panowie i panie z konforussi, przypominam że nadal rządzi i jeszcze chwilę porządzi PiS, do którego szły wasze "Szczęść Bożę" na naradę w sprawie nowego rządu.
Jak nie umiecie rozróżnić kwotę wolną od podatku 500 tys. zł od 60 tys. zł, tak nie umiecie rozróżnić kto rządzi obecnie <facepalm>

Co z tego że rządzi PiS ? 

https://wyborcza.pl/7,75398,30458041,sejm-przeglosowal-refundacje-in-vitro.html

Ustawę o in vitro potrafili przegłosować

Dwie strony tej samej monety fanatycy PiSu i Platformy, nie ważne co dana partia zrobi i tak jest zaciekle broniona x)

Jeszcze ten obrzydliwy komunistyczny język wasze , wy ,  nie umiecie 

Ja jestem jeden , akurat z kwotą wolna od podatku dochodowego to była pomyłka na korzyść obywatela i chciałbym żeby posłowie mylili się zawsze w ten sposób 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, voltq napisał:

Ustawę o in vitro potrafili przegłosować

Masz świadomość że ustawa o in vitro ma znikomy wpływ na budżet a kwota wolna już nie i dość istotnie zmniejszy wpływy do budżetu. 

Taka ustawa wymaga normalnej ścieżki legislacyjnej z uwzględnieniem oszacowania całego budżetu do którego opozycja jeszcze nie ma dostępu. Dopiero po przejęciu władzy zaczną się kalkulacje i przesuwanie pieniędzy między resortami tak aby można było zwiększyć kwotę wolną od podatku. 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Panowie i panie którzy głosowaliście na lewicę

 

Godzinę temu, voltq napisał:

Jeszcze ten obrzydliwy komunistyczny język wasze , wy ,  nie umiecie 

Faktycznie, obrzydliwy komunistyczny język. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Ustawę o in vitro potrafili przegłosować.

Która była projektem obywatelskim. O rządowych nie ma mowy przed 13 grudnia.

Coś jeszcze, mr. klaun?

PS: z niecierpliwością czekam, aż w temacie w końcu pojawi się wyborca Konfabulacji z IQ > 90 :szczerbaty:

Edytowane przez Kamiyan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, neonek napisał:

Panowie o co chodzi, że Glapa jest tak mocno chroniony? Poszedł naskarżyć, że go dręczą, takiego "wybitnego" specjalistę? :E

I w ogóle co to jest za parodia, że prawi UE chroni takiego łamagę jak Glapa od partactwa? Ręka rękę myje czy co?

Prezes NBP i jego aniołki, + wszyscy uciekinierzy z PiSu, co przyszli po ciepłe stołki, to powinni jako pierwsi wylecieć na zbity ryj a nie okres ochronny sobie załatwiają w tej "złej Unii".

Hmm, ale może się uspokój i jeszcze raz przeczytaj ten komunikat... Masz tam słowo "bezprawnie", a ten nasz orzeł z NBPu zostanie postawiony w stan oskarżenia w sposób całkowicie legalny. Dowodów pokazujących działalność tego pacana jest cała masa. Pomijam jego wypowiedzi, które też będą we wniosku o TS. I też takiego komunikatu oczekiwałbym od instytucji europejskiej. Nie ma tu przecież słowa wsparcia dla Glapy, a jest mowa o działaniach nielegalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, voltq napisał:

akurat z kwotą wolna od podatku dochodowego to była pomyłka na korzyść obywatela

Nie, z kwotą wolną od podatku była pomyłka wprowadzająca chaos w przepisach, a po części sprawiała, że nawet tych przepisów nie dałoby się zastosować. Poprawiali ją trzy razy. Raz dali za wysoką kwotę wolną, potem okazało się że dla dochodu powyżej 120 tys. zł proponują 44% podatku i wywalili z ustawy określenie "kwota zmniejszająca podatek", w związku z tym projekt powinien zawierać również propozycję zmian ustawy o PIT, bo inaczej ich propozycja paraliżuje wiele działań na mocy ustawy o PIT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@voltq tutaj wolno się wypowiadać tylko przeciw PiS i pro PO, zaraz Cię koledzy uświadomią, że wyższy PIT jako pracownik, czy wyższy ZUS jako przedsiębiorca będziesz płacił dla własnego dobra :E Taka jest cena praworządności i demokracji :E :E :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioy Już nie wymyślaj na siłę. Kolejny raz gdy Konfederacja walnęła jakiegoś totalnego babola, który nie nadaje się kompletnie do praktycznego zastosowania a konfiarze tego babola bronią za wszelką cenę zarzucając jednocześnie fanatyzm innym.

Jak złożą projekt bez wad prawnych, który nie paraliżuje innych ustaw to chętnie porozmawiamy o merytoryce. Póki co nie ma o czym. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Pioy napisał:

@voltq tutaj wolno się wypowiadać tylko przeciw PiS i pro PO, zaraz Cię koledzy uświadomią, że wyższy PIT jako pracownik, czy wyższy ZUS jako przedsiębiorca będziesz płacił dla własnego dobra :E Taka jest cena praworządności i demokracji :E :E :E

W sensie że PiS nie podnosił ZUS i nie wprowadził nowego ładu? :szczerbaty:

I zdecydowanie wolno, mało to trolli w temacie? Na przykład ty.

PCLoL wam się nie podoba, bo ludzie prostują te różne głupotki i nie wystarczy klikać czerwonych łapek jak na Wykopie XD

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, LeBomB napisał:

@Pioy Już nie wymyślaj na siłę. Kolejny raz gdy Konfederacja walnęła jakiegoś totalnego babola, który nie nadaje się kompletnie do praktycznego zastosowania a konfiarze tego babola bronią za wszelką cenę zarzucając jednocześnie fanatyzm innym.

Jak złożą projekt bez wad prawnych, który nie paraliżuje innych ustaw to chętnie porozmawiamy o merytoryce. Póki co nie ma o czym. 

Mnie konfa nie obchodzi, mnie obchodzą obietnice wyborcze miłościwie nam (od przyszłego poniedziałku) panujących, z których jednakowoż już się wycofują. Za rok będziemy weryfikować. Jeśli dotrwają w tej porcelanowej koalicji. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioy póki co to panującym dalej jest PiS jeśli chodzi o rząd. Nie wszystko da się złożyć jako projekt poselski lub obywatelski by uniknąć baboli. Natomiast ustawa dotycząca energii i elektrowni wiatrowych poszła do konsultacji i wszędzie jest mowa o tym, że będzie dalej procedowana wtedy (nie pod warunkiem) kiedy rząd otrzyma wotum zaufania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...